Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Závěr sezóny mladých stolních tenistů MSK

Oddílový turnaj a hodování

Tradice zůstala neporušena, mladí stolní tenisté MSK Břeclav se na závěr sezóny 2018-2019 sešli v herně k jejímu slavnostnímu zakončení. Nejprve mezi sebou změřili síly v interním oddílovém turnaji a pak si rozdělili upomínkové předměty a okusili přinesené dobroty. Pohled na cenami a občerstvením zaplněný stůl ukazuje na pozitivní přístup všech členů základny mládeže MSK. Každý něco sám přinesl, aby si po turnaji mohl vybrat z věcí přinesených jinými.

Vlastní interní turnaj byl rozdělený do tří výkonnostních úrovní. V té nejvýkonnější zvítězil Marek Maněk, přestože v semifinálové skupině inkasoval překvapivě porážku od Lukáše Beneše, jednoho z největších talentů oddílu. Skupinu vyhrál Maněk jen lepším skóre ze vzájemných zápasů trojice hráčů se stejným počtem vítězství. Druhá skončila Klára Koberová, až třetí přemožitel Maňka Beneš, díky porážce 0:2 od Koberové (Maňka porazil 2:1, ten zdolal 2:0 Koberovou). Druhou semifinálovou skupinu vyhrál s nadhledem Daniel Blažek, který byl ve finále mírným favoritem, Maňkovi ale podlehl 0:3 (-8,-9,-6). V boji o třetí místo porazila Koberová Sebastiána Bureše 3:0, Beneš nakonec skončil pátý po výhře 3:1 nad Filipem Tichý, sedmou příčku obsadila Karolína Garčicová.

Ve druhé výkonnostní skupině bojovalo osm stolních tenistů převážně ročníků 2007 a mladších. Se ztrátou jediného setu ve skupině tuto kategorii vyhrála Veronika Izáková, když až ve finále jí šlapala na paty Daniela Klepáčová, o čemž svědčí výsledek 3:0 (8,11,10). Na dalších místech skončili Tomáš Křeček, Daniel Šperlink, Štěpán Lubal, Jakub Král, Jakub Třetina a Markéta Šmerdová. V kategorii začátečníků zvítězil Vojtěch Uher před Hanou Mikuláškovou a Davidem Sigmundem.

Byla radost dívat se na mladé stolní tenisty, jak se zápalem mezi sebou bojují o vítězství. Ten, kdo všechny hráče zná, mohl u mnohých odpozorovat výkonnostní pokrok. A i to je smyslem podobných akcí, protože soutěživost vede k růstu výkonnosti. Navíc se při závěrečném hodování utužily vztahy mezi hráči i jejich rodiči, což je další přínos tradičního uzavírání každé poloviny sezóny stolními tenisty MSK Břeclav.