5.ročník celostátního bodovacího turnaje mladšího a nejmladšího žactva ve Valticích

O víkendu proběhly poslední celostátní bodovací turnaje sezony

O víkendu 16. – 17.3. 2018 se hrály v této sezoně poslední celostátní bodovací turnaje mládeže. Kategorii mladšího a nejmladšího žactva uspořádal Městský sportovní klub Břeclav pod hlavičkou ZFP GROUP CUP mladšího žactva a GUMOTEX CUP nejmladšího žactva. Domácí MSK vyslal do bojů početnou skupinu dětí, z nichž některé startovaly na tak velké akci vůbec poprvé. Dobře si vedli mladší žák Ondřej Klenovec a nejmladší žák Lukáš Beneš. Oba získali ve kvalitní konkurenci po třech výhrách.

V Hluku, kde se současně hrály kategorie staršího žactva a dorostu, se Tomáš Bruckner poprvé v sezóně dostal až do finále kategorie B ve dvouhře dorostenců, o prvenství ho připravil Nedbálek (Zlín). Do II.stupně dvouhry dorostenek postoupila Klára Koberová, následně ale byla vyřazena Bajgerovou (KST Ostrava). Lépe se jí vedlo ve dvouhře starších žákyň, v níž vyhrála svou základní skupinu, přešla i přes první kolo II.stupně, pak ji vyřadila pozdější vítězka kategorie B Meškánová (Vyšší Brod). Stejně daleko se ve dvouhře starších žáků dostal další hráč MSK Radek Němeček, i on neměl štěstí na vylosování, vyřazen byl pozdějším vítězem kategorie B Hejdukem (Přerov).