Mládež

ZÁVODNÍ STOLNÍ TENIS

Informace k tréninkům

K pravidelným tréninkům přijímáme děti od 6-ti let. Po dohodě je možné přijmout i mladší děti.  Tréninky těch nejmenších probíhají 1 – 2 x týdně. Starší děti trénují 2 – 4x týdně. Děti se brzy začleňují do závodních týmů a začínají též objíždět individuální turnaje od okresních přes krajské až po celostátní.

Klub udržuje mezinárodní kontakty s několika zahraničními kluby. V rámci naší činnosti tak mají děti možnost vyzkoušet společné tréninky s dětmi z rakouského Mistelbachu či Vídně. Výjimkou není ani účast na mezinárodních turnajích.

Hlavní tréninky probíhají v úterý a čtvrtek, doplňkové ve středu a pátek, kdy se většinou pokračuje soutěžními zápasy.

Naši trenéři

Jaroslav Hýbner, trenér licence A

Úspěchy:

• jako hráč:
    • 1965 Mistrovství Československa družstev – Brno 1. místo
    • 1970 Mistrovství Československa družstev – Ostrava 1. místo
  • jako trenér:
    • 1974 – 1990 vedoucí trenér střediska vrcholového sportu – Vítkovice
    • 1998 Mistrovství ČR družstev – Havířov 1. místo
    • 2005 Mistrovství ČR družstev – Břeclav 1. místo

Předchozí kluby:

• jako hráč: TJ Zlín, Lokomotiva Brno, NH Ostrava
  • jako trenér: NH Ostrava, Vítkovice, Kuvajt, Havířov

Proč začít hrát právě pingpong?

Pingpong je rychlý a dynamický. Je to komplexní sport, na který potřebujete rychlost, předvídavost, okamžitou reakci, psychickou odolnost. Věděli jste, že je pingpong nejrozšířenějším sportem na světě?

Co potřebuji mít s sebou na trénink?

Sportovní obuv se světlou podrážkou, sportovní triko a šortky. Pálku vaše dítě nepotřebuje, na první tréninky ji zapůjčíme a poté rádi poradíme s výběrem té správné. Ostatní sportovní vybavení zajišťuje klub.

Kdy je ideální začít s pingpongem?

Trenéři pingpongu se shodují na věku 6-8 let, ovšem předpokládají již určitou předchozí všeobecnou sportovní aktivitu dítěte. Do našeho klubu můžete přivést i mladší dítě. Trénink probíhá naprosto nenásilně a hravou formou. U nejmladších dětí jde hlavně o vytvoření si pozitivního vzahu ke sportu a získání správných sportovních návyků.

Členské příspěvky

Členské příspěvky je možné hradit na účet č. 197796398/0300
(do poznámky uveďte jméno hráče)

Výše příspěvků:

1000 Kč za pololetí (trénink 1x týdně)
1500 Kč za pololetí (trénink 2x a vícekrát týdně)

KROUŽKY NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH

Náš klub uspořádal již několik ročníků sportovní akce s názvem Den se stolním tenisem pro děti na zimním stadionu v Břeclavi. Tuto akci pořádal ve spolupráci s Českou asociací stolního tenisu. Cílem je přivést děti hravou formou ke sportu, konkrétně ke stolnímu tenisu. I v návaznosti na tuto akci vznikají na základních školách v Břeclavi kroužky stolního tenisu, ve kterých bude umožněno všem zájemcům o stolní tenis si tento krásný sport vyzkoušet a případně se později začlenit do pravidelných tréninků a zápasů klubu.

Ping-pongové kroužky