Další medaile mladého stolního tenisu MSK

Dramatické finále dvouhry dívek

Poslední přebory regionu Břeclav mladých stolních tenistů jednotlivců se konaly v neděli 16.prosince v Kloboukách u Brna. Byly vypsány pro kategorie nejmladšího a staršího žactva. Turnaj přinesl další úspěchy mládeže MSK, zejména v dívčích soutěžích. Pozici favoritek ustály Nikola Janoušková a Karolína Garčicová, které se proti sobě postavily ve finále. Lépe začala Garčicová, která vyhrála první dva sety, ten druhý dokonce výrazným bodovým rozdílem 11:2. Janoušková ale nesložila zbraně, stále více se začala prosazovat svou větší herní jistotou a dokázala přivodit dokonalý obrat na konečných 3:2 (-7,-2,8,13,5). Společně pak s nadhledem vyhrály čtyřhru dívek před párem Lukáčová-Feilhauerová (Jevišovka). Uspokojila i mladší žákyně MSK Daniela Klepáčová, která vyhrála svou základní skupinu před Bedřichovou (Klobouky) a po čtvrtfinálové prohře s favorizovanou Kalousovou (Mikulov) obsadila výbornou 5.-6.příčku. Ve finále dvouhry starších žáků se proti sobě postavili dva nejvýše nasazení hráči. Zvítězil Daniel Borovička (Mikulov) před Ondřejem Pilátem (Klobouky). O boji plném zvratů svědčí výsledek 3:2 (3,8,-4,-4,3). Skvělým úspěchem je třetí místo hráče MSK Lukáše Beneše, který šel do přeboru z pozice hráče č.10. Jeho herní projev má evidentně stoupající úroveň, což po OP mladšího žactva prokázal i ve vyšší věkové kategorii v konkurenci hráčů až o tři roky starších. Druhý hráč MSK Filip Tichý vyhrál svou kvalifikační skupinu, nestačil ale na výkonnostně průměrného Knolla (Morkůvky), kterému v boji o postup do čtvrtfinále podlehl 1:3. Bronzový stupínek patřil hráčům MSK i ve čtyřhře starších žáků. V semifinále podlehli Beneš s Tichým dvojici Borovička (Mikulov)-Mikulík (Jevišovka), která až po boji podlehla 2:3 ve finále páru Pilát-Huták (Klobouky). Z adeptů na medaile na OP staršího žactva chyběl na startu Ondřej Klenovec (MSK).

V soutěžích nejmladšího žactva vyhráli dvouhry favorité – Stela Mikulincová (Mikulov) a Daniel Hanák (Morkůvky). Děvčata MSK přebor neobsadila, z chlapců se oba startující ukázali ve velmi dobrém světle. Jakub Král, který odehrál první start mimo hernu MSK, obsadil v základní skupině po dvou výhrách třetí místo a v konečném hodnocení mu patřila 5.-6.příčka. Jakub Třetina byl ve své skupině čtvrtý, rovněž se dvěma výhrami. O lepší umístění přišel kvůli horšímu výsledku vzájemných zápasů tří hráčů, kteří se podělili o 2.-4.místo ve skupině.