Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Další regionální turnaj mladých stolních tenistů v režii MSK

Úspěchy dvojic sourozenců

Na Martina, v neděli 11.listopadu, uspořádal oddíl stolního tenisu MSK Břeclav další regionální turnaj pro mládež. Vypsán byl pro nejmladší tři věkové kategorie, z nichž bylo mladší a starší žactvo spojeno do jedné soutěže. Největší zájem o vzájemné měření sil byl u těch nejmladších (ročníky 2008 a mladší). Systém turnaje zahrnoval tradičně boje v početných skupinách, z nichž úspěšnější hráči postoupili do vyřazovacích bojů o prvenství na turnaji, méně úspěšní pokračovali v soutěži útěchy. Každý si zahrál dosyta, hrálo se o každé jednotlivé místo.

Turnaj skončil úspěchem sourozeneckých dvojic. Prvenství si vybojoval technicky vyzbrojený starší žák Ondřej Huták (Sokol Klobouky u Brna), v kategorii nejmladšího žactva se z prvního místa radovala jeho setra Pavla. Shodou okolností byli jejich finálovými soupeři Filip Tichý a jeho sestra Lucie (oba MSK Břeclav). Tichý (ročník 2006) se s Hutákem (2005) střetl již v základní skupině a podlehl mu hladce 0:3. Ve finále se situace opakovala, ale boj byl vyrovnanější. Škoda, že při setbolu ve třetím setu Tichý zkazil podání a konečný výsledek tak zněl 0:3 (-8,-5,-11). Třetí místo si vybojoval další hráč MSK Lukáš Beneš (2007). Zklamáním byla jeho porážka s Emou Bedřichovou (Klobouky) 0:3 (-8,-7,-9) v základní skupině. Postoupil tak ze druhého místa a v semifinále musel čelit Hutákovi. Svedl s ním nejkvalitnější zápas turnaje a po celé sérii pohledných úderových výměn mu podlehl až po boji 2:3

(-8,-5,9,8,-6). V boji o konečné třetí místo pak Beneš odvedl prohru ze skupiny Bedřichové (2006),

i když se na výhru 3:2 (-11,7,-7,6,7) hodně nadřel. Pro Bedřichovou tak zůstala „bramborová „ medaile. Útěcha této věkové kategorie byla záležitostí hráčů pořádajícího oddílu. Pátou příčku obsadila Daniela Klepáčová před Danielem Šperlinkem a Veronikou Izákovou.

V kategorii nejmladšího žactva vyhrála Lucie Tichá (2008) svou šestičlennou skupinu bez porážky, se značným nadhledem. Pavla Hutáková (2009) měla hodně práce jen se Stelou Mikulincovou (Mikulov), kterou zdolala 2:1 (-8,3,10). A protože Mikulincová (2008) nečekaně podlehla Jakubu Třetinovi (MSK), skončila ve skupině na vzájemné zápasy až třetí a v play off se s Hutákovou znovu potkala již v semifinále. I tento zápas byl hodně dramatický, Hutáková vyhrála sice 3:0, ale po těsných setech 11:9, 15:13, 15:13. Ve finále se proti Hutákové postavila Tichá, které se vydařil jen třetí set. Konečný výsledek 1:3 (-8,-3,5,-5) odráží vyzrálejší hru reprezentantky Sokola Klobouky. To, že v této věkové kategorii patřila k nejlepším, potvrdila Mikulincová v boji o třetí místo jasnou výhrou 3:0 nad Třetinou (2009). Pátou příčku získal Jakub Dusík (KST Olomouc), šestou Šimon Komárek (SPORT Němčičky). Vítězem útěchy se stal David Zálešák (MSK), což mu vyneslo konečné sedmé místo, hned za ním skončila Markéta Šmerdová (MSK). O deváté místo svedly těžký boj sestry Machovy (Mikulov). Adéla potřebovala pět setů ke zdolání své sestry Zuzany, nic si navzájem nedarovaly. Oběma (ročník 2011) patří budoucnost.

Organizování regionálních turnajů, na nichž se mohou prezentovat i začínající hráči s nízkou úrovní sportovní výkonnosti, je velmi prospěšné pro rozvoj stolního tenisu v regionu Břeclav. Jistě nebyl listopadový turnaj poslední svého druhu, očekávat lze jeho opakování v režii MSK, aktivní je v tomto směru i Sokol Klobouky a na 7.ledna příštího roku již má místo ve sportovním kalendáři RTM v Šitbořicích. Dalším oddílem s nadstandardní péčí o výchovu mládeže v regionu Břeclav je STP Mikulov.