Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Dvojnásobný úspěch mladých stolních tenistů MSK Břeclav. Němeček a Jungová nejlepšími jednotlivci

V dlouhodobých soutěžích družstev regionu Břeclav měl stolní tenis MSK Břeclav v kategorii dorostu zastoupení v obou výkonnostních etážích a v obou případech zakončil soutěž výrazným prvenstvím.

Celek MSK A v OP 1.třídy ztratil v první polovině soutěže jediné dva body za remízu 5:5 s Mikulovem A (remíza je ohodnocena dvěma body, výhra čtyřmi), zbývající ch třináct utkání dovedl k vítěznému konci. Druhý Sokol Klobouky u Brna za sebou nechal o šest bodů, o další dva body zpět byl STP Mikulov. Výraznou individualitou soutěže byla Radek Němeček z MSK s úspěšností 28:1 (podlehl jen Kalousovi z Mikulova). Silnými jednotlivci byli v OP 1.tř. i hráči Klobouk Ondřej Huták (32:2) a Ondřej Pilát (34:5), čtyřkou soutěže byl Jakub Kalous (29:8), pětkou další hráč MSK Martin Buriánek (18:8). Do hry výrazně vstoupili i Klára Koberová (11:4) a Daniela Klepáčová (9:7), jen v několika utkáních se ukázali Marek Maněk (6:2), Ondřej Klenovec (3:1), Nikol Jungová (3:3) a Jana Struhárová (2:6), zahráli si i Karolína Daňková a Jaroslav Buriánek.

V OP 2.třídy startovalo béčko MSK Břeclav, v němž dostávali soutěžní příležitosti i další hráči oddílu. Zde nebyl boj o vedení v tabulce prioritou, přesto celek MSK Břeclav B soutěž vyhrál s náskokem čtyř bodů před Mikulovem B. Osu družstva tvořili Nicol Jungová (22:0), která byla společně s F.Zukalem z Morkůvek B vyhlášena jako nejlepší hráči soutěže, a Jaroslav Buriánek (31:5). Ten si skvělou bilanci pokazil v posledním utkání druhého kola soutěže, když proti Mikulovu B ztratil všechny tři své zápasy. K dobrým výsledkům béčku pomohli dílčími vstupy Daniela Klepáčová (12:0) a Jana Struhárová (14:5), pravidelně nastupovala Karolína Daňková (10:20), vzhledem ke kvalitnímu základnímu kádru áčka MSK si 2.třídu zahráli i Martin Buriánek (9:0) a Klára Koberová (3:0) a šanci dostali i Martin Procházka a Madlen Zídková.

Starty v okresních soutěžích družstev dorostu byly pro hráče MSK Břeclav demonstrací jejich vysoké úrovně sportovní výkonnosti v rámci regionu Břeclav, ale i příležitostí pro začínající a mírně pokročilé hráče, aby si okusili, jak chutnají zápasy s hráči jiných klubů, okořeněné různorodostí herních stylů a taktik sportovního boje, ale i zvýšenou dávkou psychického zatížení, nesrovnatelného s tréninkovými zápasy v rámci tréninkového procesu.