Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

K dosažení play off chyběl jediný bod. Chen s plným bodovým ziskem.

V závěrečném dvoukole extraligy stolních tenistek bylo stále o co hrát. Zejména uprostřed tabulky jsou celky natěsnány a každý úspěšný bodový zápis mohl s pořadím zamíchat. Ženy MSK Gumotex Břeclav ZFP Group uspěly v Ostravě s týmem Marie Hrachové (6:3) a otevřely si cestu k osmé příčce. K tomu by jim stačilo v Havířově dosáhnout na remízu 5:5. Pak by došlo ke kuriózní situaci, vytlačily by z osmé příčky SK Dobré, a to rozdílem pouhého setu (vzájemná utkání 3:6 a 6:3, sety 13:20 a 20:12). Porážka 4:6 ale ukončila dramatický závěr základní části extraligy a tým MSK zůstal na devátém místě nejvyšší domácí soutěže, bod za SK Dobré, čtyři za pátým Havlíčkovým Brodem a dalšími celky v pořadí Havířov, Hradec Králové. Tak vyrovnaný byl střed extraligové tabulky.

Utkání v Ostravě s celkem legendy českého stolního tenisu Marie Hrachové nezačalo dobře. Ostravanky vyhrály první dvě dvouhry a nad bojem o play off se začaly stahovat mraky. Pak ale přišla úspěšná série hostujícího celku. Chen Ying. Chen zavelela k obratu, snížila na 1:2 a přidala další dva body. Kristýna Štefcová, která v úvodu podlehla ve čtyřech setech jedničce MH Ostrava Mikulcové, prokázala svou vysokou výkonnost dvěma následnými spolehlivými výhrami. O potřebný šestý bod k vítězství se postarala Nikoleta Puchovanová s opačným výsledkem. Nejprve prohrála v pěti setech s Vašendovou (pátý set 8:11), pak si vyšlápla na Mikulcovou (3:1) a jen málo jí chybělo k úspěchu s Kapounovou – 0:3 (-12,-11,-8).

Také v Havířově nevyšel dobře začátek utkání. Domácí hráčky vedly 2:0 a vzhledem k jejich pevné pozici uprostřed tabulky mohly hrát klidněji, než finišující ženy MSK. Znovu to byla Chen, která přidala další tři výhry pro družstvo a s přispěním Puchovanové, která vydřela zápas se Štěpánovou – 3:2 (čtvrtý a pátý set 11:9) vedla Břeclav 4:3. Ke kýžené remíze jí chyběl jediný bod. Šanci ještě měla Puchovanová v zápasu s Polkou Zakrzewskou, rozhodla koncovka čtvrtého setu (10:12). Třetí hráčkou MSK byla v tomto utkání Monika Vybíralová, která nahradila Štefcovou (ta přišla do Břeclavi před krátkou dobou právě z Havířova, a proto zůstala na lavičce). Podlehla všem třem hráčkám soupeře, jejichž výkonnosti nedosahovala. Havířov otočil na 5:4 a definitivní rozhodnutí tak padlo až v závěrečné čtyřhře. Pro tu nemá Břeclav aktuálně vykrystalizovanou sehranou dvojici, a proto nepřekvapilo, že Havířov dovedl utkání do úspěšného konce.