Krajské přebory mladých stolních tenistů

Medailové úspěchy dorostenek MSK

Do série krajských přeborů stolních tenistů pro rok 2020 patřily i soutěže dorostu, které se hrály v neděli 19.ledna v Lanžhotu. Barvy MSK Břeclav zde hájili dorostenci Radek Němeček a Marek Maněk a dorostenky Lucie Masopustová, Klára Koberová a Daniela Klepáčová. Na Němečka a Maňka (oba 2003) byla konkurence výběru hráčů kraje ročníků 2002 a mladších nad jejich síly. V základní skupině prohrál Němeček s Walsbergrem (Líšeň), Borutou (Vracov) i Zukalem (Blansko) a zůstal bez výhry čtvrtý. Blíže postupu do elitní šestnáctky měl Maněk, který po prohře s favoritem své skupiny Orlem (Strážnice) podlehl po boji v rozhodujícím duelu Peckovi (MS Brno) 2:3 a na závěr porazil s přehledem 3:0 Doležela (Líšeň). Ve skupině zůstal třetí, těsně za postupujícím Peckou.

Více radosti přinesly výsledky dorostenek MSK. Lucie Masopustová (starší žákyně, ročník 2006) prohrála na přeboru jen dvě dvouhry, obě s Danielou Růžičkovou (Řeznovice). Nejprve v základní skupině 2:3, pak až ve finále 0:3 (-7,-2,-10). V závěrečných kolech nejlepších osmi hráček přeboru na sebe hned ve čtvrtfinále narazily dvě hráčky MSK. Masopustová porazila v dobrém zápasu 3:1 (6,-3,4,7) Kláru Koberovou (2003) a pak přešla v semifinále přes Látalovou (SKST Hodonín) po výhře 3:2 (5,-4,8,-7,7). Koberová vyhrála bez porážky svou skupinu, když nejlepší výkon podala v duelu s Mazalovou (Blansko), v němž šlo o postup z prvního nebo druhého místa. Odvrátila soupeřce čtyři mečboly (1:2 na sety a 6:10) a nervózní pátou sadu, v níž obě hráčky využily možnosti oddechového minutového času, vyhrála zdrcujícím závěrem 11:5. Do šestnáctky nominovaných hráček se dostala i mladší žákyně MSK Daniela Klepáčová (2007). I když ve skupině na výhru nedosáhla, podala sympatický výkon a naznačila své další možnosti. Vzala set vysoce favorizované Novohradské (Blansko) a blízko k úspěchu měla v zápasu s Herzánovou (Rohatec). Začala výborně, vyhrála první dva sety, pak ale nedokázala pokračovat v účinné taktice a podlehla lepšící se soupeřce 2:3 (7,6,-5,-7,-3).

Další medailovou pozici získaly Masopustová s Koberovou ve čtyřhře dorostenek, byla bronzové kvality. V semifinále jim cestu zkřížila Růžičková, jejíž kvalitní partnerkou byla Sobotíková (Líšeň). Za zmínku stojí i postup smíšeného páru J.Morávek (Strážnice)-Klepáčová přes pár MSK Němeček-Koberová do čtvrtfinále smíšené čtyřhry. Pozdějšího vítěze dvouhry dorostenců mladá hráčka MSK velmi dobře doplňovala, bez jejího přispění by Morávek sám všechno neuhrál.

Krajskými přeborníky se stali již zmínění Daniela Růžičková a Jindřich Morávek, ve čtyřhrách stanuly na nejvyšším stupínku dvojice Orel-Morávek (Strážnice), Novohradská-Mazalová (Blansko) a Orel-Látalová (Strážnice-Hodonín).