Mladší žáci MSK ovládli okresní přebor

Mladší žáci MSK ovládli okresní přebor, 4,5 zlatých medailí z pěti

Závěrečnou akcí stolních tenistů nejmladších věkových kategorií v roce 2017 byl okresní přebor jednotlivců, uspořádaný v sobotu 16.prosince v Kloboukách u Brna. Byl to festival úspěchů mládí MSK Břeclav, které vystoupalo na nejvyšší stupínek ve všech pěti soutěžích a jen jednou se o zlato muselo dělit, když ve čtyřhře žáků dělal Ondřeji Klenovcovi partnera domácí hráč Ondřej Pilát. S ním tentokrát ve finále po předcházejících dvou prohrách zvítězil s mírnou převahou 3:0 (12,9,9). V prvním setu potřeboval k úspěchu šest setbolů (10:7,11:10,12:11,13:12), ve druhém vedl 10:6 a set zakončil až po oddychovém času, ve třetím otočil nepříznivý stav ze 4:8 na 10:8. Za zmínku stojí i třetí místo Filipa Tichého a postup do čtvrtfinále Lukáše Beneše (oba MSK), po jejich úspěších v základních skupinách. Ve dvouhře žákyň si od dalších hráček udržovaly výrazný výkonnostní odstup Karolína Garčicová a Nikola Janoušková (obě MSK). Ve finále měla Janoušková ve čtvrtém setu mečbol a v páté sadě vedla zpočátku 5:2, nakonec ale překvapivě své soupeřce podlehla 2:3 (-9,6,8-11,-8) Ve čtyřhře žáků již byla zmínka o prvenství páru Klenovec-Pilát, třetí místo patřilo dvojici Tichý-Beneš. A konečně ve smíšené čtyřhře získal své třetí zlato Klenovec, jehož partnerkou byla Janoušková, stříbro vybojoval pár Tichý-Garčicová.

Na přebor mladšího žactva navazoval OP nejmladšího žactva a i zde bylo mládí MSK vidět. Lukáš Beneš se stal okresním přeborníkem, když v závěrečných kolech porazil hráče STP Mikulov, Mikuláše Novotného v semifinále 3:1 (-5,10,8,7) a ve finále s jasnou převahou nejvýše nasazeného Jakuba Kalouse 3:0 (7,6,4). Novotný s Kalousem vytvořili nejlepší čtyřhru nejmladších žáků, v semifinále vyřadili pár Beneš-David Zálešák (MSK). Lucie Tichá vyhrála společně s Pavlou Hutákovou (Klobouky) čtyřhru nejmladších žákyň, v dívčí kategorii ve dvouhře byla nejlepší Stela Mikulincová (Mikulov) před Hutákovou a trojicí talentů MSK v pořadí Veronika Izáková, Lucie Tichá a Sára Šmerdová.

Úspěšný okresní přebor mládeže v Kloboukách byl pro mládí MSK tou nejlepší tečkou za první polovinou sezóny 2017-2018. Úspěchy vždy zvyšují motivaci ke sportovní činnosti, což se jistě projeví u jednotlivých hráčů a hráček MSK v dalším období.