Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná

Mladý stolní tenis MSK v permanenci

Na nedostatek příležitostí k soutěžení si mladí stolní tenisté MSK Břeclav nemohou stěžovat. V průběhu listopadu 2019 to byly v prvních listopadových dnech krajské bodovací turnaje mládeže (BTM) nejmladšího žactva v Dubňanech, mladšího žactva a spojených kategorií staršího žactva a dorostu v Rájci-Jestřebí. 9. a 10.11. se jeden z velkých talentů oddílu Jakub Král (ročník 2010) zúčastnil ve Vsetíně výběrového kempu programu „Hledáme budoucí olympioniky“pro talenty z Jihomoravského a Zlínského kraje. Další víkend 16.-17.11. patřil celostátním BTM v Hluku a v Hustopečích, opět s účastí hráčů základny mládeže MSK. V sobotu 23.11. se pětice talentů MSK zúčastnila jako host regionálního BTM Hodonínska v Dubňanech a v neděli 24.11. byl v herně MSK uspořádán regionální BTM Břeclavska, kterého se zúčastnilo 34 mladých stolních tenistů, z nichž osm nosí dres pořádajícího MSK. Na přelomu listopadu a prosince se budou konat další krajské BTM – pro mladší žactvo a starší žactvo+dorost v Brně na Moravské Slávii, pro nejmladší žactvo v Blansku.

Z dosažených úspěchů jednotlivců se nejlepšími výsledky prezentuje starší žákyně Lucie Masopustová, která patří do kategorie A hráček ČR své věkové kategorie. Na každém BTM ČR v ní startuje 24 dívek dle nasazovacího žebříčku, všechny další startují v kategorii B. První cenná vítězství na celostátní úrovni získali v kategorii B mladší žáci Lukáš Beneš a Daniela Klepáčová, v kategorii nejmladšího žactva (ročníky 2009 a mladší) poprvé bodoval Jakub Třetina. Na krajské úrovni jsou nejvíce vidět kromě již zmíněné Masopustové dorostenci Marek Maněk a Radek Němeček, se střídavými úspěchy procházejí turnaji starší žák Ondřej Klenovec, mladší žáci Lukáš Beneš, Daniela Klepáčová a Tomáš Křeček, nejmladší žáci Jakub Král a Jakub Třetina. Navíc většina členů základny mládeže MSK startuje průběžně i v mistrovských soutěžích družstev dospělých, kde získávají cenné zkušenosti, ale i větší (Maněk, Němeček, Klenovec) či dílčí (Beneš, Klepáčová) úspěchy. Dorostenka Klára Koberová, starší žákyně Karolína Garčicová a mladší žákyně Daniela Klepáčová tvoří základní kádr divizního béčka žen MSK, kde hrají proti hráčkám z řad mládeže, ale i proti ženám s dlouhodobější hráčskou minulostí.