Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

MSK Břeclav-SKST Hodonín 6:1. Vysoká výhra stolních tenistek MSK v souboji favoritů extraligy

V šestém kole extraligy stolních tenistek na sebe narazily dva nejlepší české týmy posledních let. Ženy MSK Gumotex Břeclav ZFP Group hrály v domácím prostředí s hodonínskou dvojicí. Výhra 6:0 nad hodonínským béčkem nepřekvapila, nechybělo ale mnoho a stejný výsledek mohl být dosažen i v měření sil obou favoritů. Hodonín A prohrál v Břeclavi 1:6, když čestný bod hostí získala Polka Natália Partyka za celkového stavu 5:0 pro MSK, po odvrácení tříbodové ztráty (4:7) v závěrečném pátém setu zápasu s Danou Čechovou. Kompletní celek reprezentanta Břeclavi podal bojovný výkon a větší část vyrovnaných koncovek setů strhl na svou stranu.

MSK Gumotex Břeclav ZFP Group-SKST Hodonín Stavoimpex B 6:0.

Čechová-K.Ševčíková 3:2 (9,-11,5,-9,8), Širůčková-Kmeťová 3:0 (6,9,6), Adámková-Klempererová 3:0 (7,7,5), Širůčková-K.Ševčíková 3:0 (9,9,6), Čechová-Klempererová 3:2 (12,9,-10,-11,6), Adámková-Kmeťová 3:0 (8,5,8).

Neproměněné setboly a mečbol ve dvou utkáních Dany Čechové (se Ševčíkovou druhý set 10:8, s Klempererovou čtvrtý set 10:9) vedly k pětisetovým duelům hráčky MSK, páté sety ale byly v obou případech v její režii. To byly jediné dva vyrovnané zápasy, Karin Adámková a Aneta Širůčková „nepustily“ soupeřkám ani set.

MSK Gumotex Břeclav ZFP Group-SKST Hodonín Stavoimpex A 6:1.

Čechová-Brateyko 3:2 (4,-4,8,-9,6), Adámková-M.Ševčíková 3:1 (6,-7,5,9), Širůčková-Partyka

(10,9,-6,-8,7), Adámková-Brateyko 3:2 (7,8,-6,-9,5), Čechová-Partyka 2:3 (-9,7,-5,11,-7), Širůčková M.Ševčíková 3:0 (11,4,8), Adámková-Partyka 3:1 (7,-6,9,9).

Očekávaný boj o každý dílčí bod se konal, téměř stoprocentně ale v rozhodujících fázích dílčích zápasů byly úspěšnější domácí hráčky. Skóre narostlo až na neuvěřitelných 5:0 pro MSK, když se dohrával ještě zápas Dany Čechové s jedničkou Hodonína A Natálií Partykou, která obvykle byla v minulosti v utkáních s Břeclaví velmi úspěšná. Tentokrát chybělo málo k tomu, aby i ona odjela s prázdnou. Dokázala však v zápasu s Čechovou za stavu 4:7 v páté sadě získat sérii sedmi míčků v řadě a získala tak čestný bod spolufavorita extraligy. „Stejná sestava Hodonína nás v prosinci ve finále Českého poháru porazila 5:4, dnes jsme po dramatickém utkání plném vyrovnaných soubojů vyhráli my 6:1. Rozhodla příkladná bojovnost o každý míč celé trojice našich hráček,“ řekl po vítězném utkání s Hodonínem A sportovní manažer MSK Vít Ratajský.

Další výsledky: Dobré-Sparta 6:0 a Vlašim 6:0, Hodonín C-Hradec Králové A 1:6 a Hradec Králové B 6:3, KST Ostrava-Hradec Králové B 6:0 a Hradec Králové A 5:5, CDU Ostrava-El Niňo Praha 6:2 a Ústí nad Labem 6:0, Havířov-Ústí nad Labem 6:0 a El Niňo 6:1, Moravský Krumlov-Hodonín A 1:6

a Hodonín B 6:1.

Tabulka: 1.MSK Gumotex Břeclav ZFP Group – 18 bodů (6 utkání), 2.SK Dobré – 18 (6), 3.SKST Stavoimpex Hodonín A – 16 (6), 4.SVS Hradec Králové A – 15 (6), 5.SKST Stavoimpex Hodonín B – 14 (6), 6.SKST Havířov – 13 (5), 7.CDU Sport ST Ostrava – 13 (5), 8.TT Moravský Krumlov – 12 (6), 9.TJ Ostrava KST 10 (5), 10.SF SKK El Niňo Praha – 8 (6), 11.SVS Hradec Králové B – 7 (6), 12.SKST Stavoimpex Hodonín C – 7 (5), 13.SKP Sever Ústí nad Labem – 7 (6), 14.AC Sparta Praha – 5 (5), 15.SKST Vlašim – 5 (5).