Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Nestačily jen na Zdenu Blaškovou

Zdařilá extraligová odveta stolních tenistek MSK

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav ZFP Group ztratily v první polovině extraligy jediný bod za remízu 5:5 v Dobrém. Možnost odvety dostaly hned v prvním kole odvet, kdy hráčky SK Dobré přijely do Břeclavi, ne však v oficiálním termínu dle vylosování. Po dohodě se hrálo až v pátek 13.prosince po návratu nejlepší hráčky SK Dobré Zdeny Blaškové z MS juniorů.

O tom, že se vrátila s dobrou sportovní formou, přesvědčila ziskem všech tří dvouher, když postupně porazila Maďarku Leonii Hartbrich, pak Karin Adámkovou a nakonec v nejvyrovnanějším zápasu (12:10 v rozhodujícím pátém setu) i aktuální jedničku MSK Danu Čechovou. Rozhodujícím momentem důležitého utkání byl fakt, že Hartbrich, která v Dobrém zůstala bez bodu, se tentokrát vyrovnala svým ostřílenějším spoluhráčkám. Všechny tři porazily Anetu Širůčkovou-Kučerovou i Danielu Vítovcovou-Rozínkovou. Přitom se málem dostalo i na čtyřhru, která v Dobrém rozhodla díky úspěchu domácích stolních tenistek o remíze. Za stavu 4:2 pro MSK prohrála Čechová souboj prvních hráček obou týmů a Hartbrich ztratila se Širůčkovou první dvě sady. Pak ale došlo ke kouzelnému obratu na 3:2 pro mladou Maďarku a následně účet uzavřela podle očekávání Adámková, i když první set s trojkou Dobrého Vítovcovou prohrála. „Bylo to dobré utkání s výbornými individuálními výkony. Karin se tradičně nedaří proti Zdeně Blaškové, další dva zápasy vyhrála s nadhledem. Dana byla blízko třem bodům, na Blaškovou měla dva mečboly (10:8 v pátém setu). Důležité byly body Leonie, která se z Dobrého vracela s nulou. Navíc všechny tři naše hráčky šly do tohoto utkání po náročném soustředění reprezentace (Karin a Dana) či mezinárodním turnaji v Kanadě (Leonie),“ komentuje vítězné utkání kouč MSK Petr Nedoma.

MSK Gumotex Břeckav ZFP Group-SK Dobré 6:3.

Adámková-Širůčková 3:0 (5,3,9), Čechová-Vítovcová 3:0 (8,6,4), Hartbrich-Blažková 0:3 (-10,-6,-6), Čechová-Širůčková 3:0 (10,7,3), Adámková-Blašková 0:3 (-9,-9,-6), Hartbrich-Jírovcová 3:1 (4,-7,5,5), Čechová-Blašková 2:3 (-5,5,-8,10,-10), Hartbrich-Širůčková 3:2 (-8,-9,3,7,8), Adámková-Vítovcová 3:1 (-10,6,1,10).

Ženy MSK zůstávají na čele extraligové tabulky s jednobodovým náskokem před svým největším soupeřem, SKST Stavoimpex Hodonín. Dobré je třetí se ztrátou pěti bodů, o další tři body zpět je celek Marie Hrachové CDU Sport ST Ostrava. Extraliga žen bude pokračovat 10.-12.ledna 2020  třináctým a čtrnáctým kolem své základní části.