Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Netradiční začátek extraligy stolních tenistek

Finalisté M-ČR proti sobě v 1.kole

Nezvyklý start měl další ročník nejvyšší domácí soutěže stolních tenistek, desetičlenné extraligy. Obvykle se favorité, kterými jsou pravidelně SKST Mart Hodonín a MSK  Gumotex Břeclav, střetávají navzájem až ke konci každé ze dvou polovin základní části soutěže. Tentokrát je los proti sobě svedl již v prvním dvoukole. Nejprve se Hodonín A i Břeclav rozehřály hladkými výhrami 6:0 s béčkem Hodonína, v sobotu 1.září pak oba favorité proti sobě nastoupili v nejsilnějších sestavách v herně MSK. Pravdou je, že má Hodonín a soupisce ještě Číňanku Guo Ruichen, ale ta do soutěže vstoupí zřejmě později, možná až v odvetách základní části. Iveta Vacenovská, Natália Partyka a Kateřina Pěnkavová samy o sobě představují sílu, které není jednoduché čelit. Přesto se trojice břeclavských žen Dana Čechová, Vivien Ellö a Karin Adámková s favoritem držela. „Připomnělo mi to první finále M-ČR 2018, kdy nás měl Hodonín také plné zuby,“ komentoval po skončení vyrovnaného utkání dění v herně sportovní manažer MSK Vít Ratajský. Na kdyby se nehraje, ale posuďte sami. Adámková vedla v první setu s Partykou 10:5, vedení promarnila, což jistě ovlivnilo další průběh hry. I další tři sety byly vyrovnané, jeden z nich mladá hráčka MSK vyhrála, ve dvou odešla těsně poražena. Byla to právě zmíněná reprezentantka Polska, kdo rozhodl o konečném výsledku. Partyka následně porazila Čechovou i Ellö, rovněž ve čtyřech setech, v těch posledních shodně 12:10. Nad síly hráček MSK byla dlouholetá česká jednička Vacenovská, která je v dresu Hodonína staronovou akvizicí. S Ellö vyhrála hladce ve třech stech, více ji trápila Adámková a nejvíce práce měla s Čechovou. Podruhé v neprospěch domácích skončila koncovka prvního setu, v němž Čechová po dobrém výkonu vedla 9:6. Druhý set jí patřil, v dalších dvou musela Vacenovská vytáhnout údery nejvyšší náročnosti, aby zápas vyhrála 3:1. Oba body získaly hráčky MSK na úkor Pěnkavové. Nejprve ji snadno 3:0 zdolala Čechová, pak se ztrátou jednoho setu Ellö. V závěrečném zápasu, který se již do protokolu o utkání nezapočítal, odvrátila Pěnkavová v prvním setu dva setboly Adámkové (8:10) a uspěla i ve vyrovnané koncovce druhého setu, po němž byl tento zápas ukončen (Hodonín dosáhl na druhém stolu vítězného šestého bodu).

„Celkem mohu být s výkony našich hráček spokojený. Dana si drží solidní standard poslední doby, dnes jí nemohu nic vytknout. Karin ještě stále výkonnostně zraje, chybí jí větší přehled na stole v nadějných bodových stavech, které by neměla ztrácet. Souvisí to i s malou variabilitou jejího podání a příjmu podání, aby soupeřky více překvapovala. Vivien si také uhrála své, v důležitém zápasu s Partykou si stěžovala na časté drobné přestávky ve hře, kterými ji soupeřka vyváděla z maximální koncentrace,“ ohodnotil výkony hráček Gumotexu jejich kouč Petr Nedoma.

MSK Gumotex Břeclav-SKST Mart Hodonín B 6:0.

Ellö-K.Ševčíková 3:0 (3,4,4), Adámková-Puchovanová 3:2 (3,-10,-8,3,3), Čechová-Ilčíková 3:0 (12,9,9), Adámková-K.Ševčíková 3:0 (7,6,6), Ellö-Ilčíková 3:1 (8,8,-8,8), Čechová-Puchovanová 3:1 (9,6,-5,10) – Adámková-Ilčíková (11 – nedohráno).

MSK Gumotex Břeclav-SKST Mart Hodonín A Stavoimpex 2:6.

Adámková-Partyka 1:3 (-10,8,-8,-9), Čechová-Pěnkavová 3:0 (5,7,6), Ellö-Vacenovská 0:3 (-7,-7,-5), Čechová-Partyka 1:3 (-7,-9,8,-10), Adámková-Vacenovská 1:3 (-3,-11,5,-8), Ellö-Pěnkavová 3:1

(2,-7,7,4), Čechová-Vacenovská 1:3 (-9,6,-6,-9), Ellö-Partyka 1:3 (-9,-8,6,-10) – Adámková-Pěnkavová (-10,-8 – nedohráno).

Další výsledky: Hradec Králové-Dobré 2:6, Moravský Krumlov-Ostrava 5:5 a Havířov 5:5, Vlašim-Havířov 2:6 a Ostrava 2:6, Hluk-Hodonín A 0:6 a Hodonín B 6:3, Hodonín A-Hodonín B 6:0, Hodonín B-Hodonín A 0:6.