Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná

S největšími nadějemi na krajské přebory jednotlivců. Daniela Klepáčová a Jana Struhárová

Koncem ledna a v únoru se uskuteční krajské přebory jednotlivců jednotlivých věkových kategorií stolních tenistů. U mládeže to jsou čtyři věkové úrovně – U13, U15, U17 a U19. Na základě umístění na regionálních přeborech a postavení na žebříčcích mají největší naději na další úspěchy hráčky MSK Břeclav Daniela Klepáčová  (ročník 2007) a Jana Struhárová (2011). Obě svou vysokou sportovní výkonnost prokázaly medailovými úspěchy v rámci regionu Břeclav. Klepáčová, která startuje ve svých patnácti letech i ve druholigovém celku žen MSK B, má medailí celou řadu. Na OP U17 získala dvě stříbrné medaile, za dvouhru dorostenek a za smíšenou čtyřhru, v níž jí byl partnerem Jakub Sedláček (Agrotec Hustopeče). Mezi juniorkami U19, vyhrála Klepáčová dvouhru dívek i smíšenou čtyřhru, společně s Ondřejem Hutákem (Klobouky). Uspěla i na OP žen třetím místem ve dvouhře, druhým ve čtyřhře žen společně s další hráčkou MSK Karolínou Daňkovou, která byla ve dvouhře žen pátá. Další stříbro patří Klepáčové za smíšenou čtyřhru, kterou hrála s Markem Maňkem, odchovancem MSK, nyní hrajícím v Lanžhotu. Jedenáctiletá Jana Struhárová, úspěšně reprezentující MSK v divizi žen v dresu céčka MSK, byla dvakrát stříbrná ve své vlastní věkové kategorii U13. Druhá byla ve dvouhře dívek a stejného umístění dosáhla ve čtyřhře mladších žákyň společně s Adélou Machovou (Mikulov). Úspěšná byla i o kategorii výše v U15. Zde dosáhla ve dvouhře na bronz a smíšenou čtyřhru s Jakubem Králem (odchovanec MSK, nyní v Lednici), stříbrná byla ve čtyřhře dívek společně s Terezou Salajkovou (LVA). Do bojů mezi nejlepšími ve svých věkových kategoriích mohly zasáhnout i Nikol Jungová (2008) a Madlen Zídková (2011), které se okresních přeborů jednotlivců nezúčastnily, většinou ze zdravotních důvodů. To omezilo i možnosti startu v kategorii starších žákyň Karolíně Daňkové.

Dívčí složka oddílu stolního tenisu MSK Břeclav je aktuálně silnější, než chlapecká. Rozvíjí se ale i základna mládeže v kategorii chlapců. Brzké výraznější výsledky lze očekávat od Jana Hermana (2011), Teodora Šlichty (2013), Tomáše Číže(2011), Adama Luhana (2014), Andreje Pružinského (2014)a Lucie Strnadové (2012). Kromě Šlichty se jedná o nové hráče, kteří začali se stolním tenisem v září 2022. A jsou zde ještě David Kučaba (2015), Michal Juráček (2016) a Amálie Osičková (2015), kteří ještě potřebují k systematickému tréninku mentálně dozrát.

V MSK se po přechodu výkonných hráčů do kategorie dospělých, covidové krizi a odchodu některých hráčů do jiných oddílů nadechují k dalšímu rozmachu mládežnické základny. Výsledky nelze očekávat okamžitě, stolní tenis je koordinačně a s vysokými nároky na psychiku jedním z nejobtížnějších sportů, výkonnostní růst si vyžaduje řadu let pilného, kvalitně organizovaného tréninku a častých účastí v soutěžích.