Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Stolní tenis MSK Břeclav na regionální úrovni

Úspěchy Beneše, Tichého a Tiché

Na svatého Václava se v herně stolního tenisu MSK Břeclav sešli adepti malého míčku kategorií nejmladšího a mladšího žactva. Byla to výborná příležitost pro jedenáct členů základny mládeže MSK změřit síly s hráči stejného věku z dalších pěti oddílů. S úspěchy mohou být nadmíru spokojeni.

V kategorii mladšího žactva bylo finále domácí záležitostí, po velkém boji v něm porazil Lukáš Beneš Filipa Tichého 3:2 (-9,9,5,-10,9). Oba hráči prokázali evidentní nárůst sportovní výkonnosti, některé jejich úderové  výměny snesly to nejpřísnější měřítko kvality. Třetí místo obsadila Ema Bedřichová (Sokol Klobouky), čtvrté Kateřina Langová (Mikulov). Výrazným úspěchem je pátá příčka hráčky MSK Daniely Klepáčové, vítězky útěchy mladšího žactva, určené pro hráče, kteří se v základních pětičlenných skupinách nedostali na první dvě místa. Také ona musela o vítězství tuze bojovat s Danielem Šperlinkem (MSK), s nímž prohrávala 1:2 na sety a otočila na konečných 3:2 (7,5,-6,9,7).

V kategorii nejmladšího žactva (ročníky 2008 a mladší) slavila vítězství maličká Karolína Bobková (Klobouky). Výborně si vedla domácí hráčka Lucie Tichá, která nejprve vyhrála s přehledem svou základní skupinu, ve čtvrtfinále zdolala Martina Ratajského (Olomouc) 3:0, v semifinále favorizovanou Stelu Mikulincovou (Mikulov) 3:1 a ve finále svedla s Bobkovou naprosto vyrovnaný duel. Po těsně ztracených dvou setech našla správnou taktiku, další set byl v její moci a ve čtvrtém vedla až do stavu 8:6. pár vlastních chybiček znamenalo konečný výsledek 1:3 (-9,-8,6,-8), O třetí místo se podělil s Mikulincovou další hráč MSK David Zálešák, který v semifinále podlehl Bobkové 1:3 (-9,9,-8,-11).
Spokojený z turnaje odcházel devítiletý hráč MSK Jakub Třetina, ktený vyhrál soutěž útěchy, což mu vyneslo konečné sedmé místo z dvanácti hráčů této věkové kategorie. Ve finále vyřídil ve třech setech Viléma Brčáka (Mikulov), více práce měl v semifinále se stejně starou (mladou) oddílovou spoluhráčkou Markétou Šmerdovou, o čemž svědčí výsledek 3:2 (10,7,-2,-5, 15), V rozhodující páté sadě se oba hráči střídali v odvracení mečbolů soupeře, až se štěstí přiklonilo na stranu Třetiny.

Turnaje pro hráče, z nichž nejlepší začínají pronikat do krajské výkonnosti, ale ještě mají daleko do celostátní úrovně, jsou velmi prospěšné pro jejich výkonnostní růst, zvyšování sebevědomí i motivaci do dalšího tréninku.