Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav na mistrovství ČR jednotlivců

Stříbro ve dvouhře pro Danu Čechovou

V Praze v hale Oáza se konalo mistrovství ČR stolních tenistů kategorie mužů a žen jednotlivců. V pátek 2.března byla na programu kvalifikace o účast v hlavní soutěži ve dvouhrách. Z ní postoupilo šestnáct mužů a osm žen, kteří doplnili šestnáctky nejlepších českých hráčů dle aktuálního celostátního žebříčku. Následující dva dny proběhlo vlastní mistrovství ČR.

 

Ve dvouhře žen se představily jako přímo nasazené do hlavní soutěže tři hráčky z kádru druhého nejlepšího celku po základní části extraligy, MSK Gumotex Břeclav. Dana Čechová obhajovala v Praze loňské druhé místo. Nasazena byla jako trojka za Hanou Matelovou (Bingen/Münster) a Renátou Štrbíkovou (SKST Hodonín). Svůj úkol členka užšího reprezentačního celku žen ČR na šampionátu splnila. Po volném losu vyřadila ve druhém kola Tamaru Tomanovou (CDU Ostrava). Nezačala nejlépe, prohrála první dva sety, než se dostala do tempa, pak zakončila duel s dvojkou Ostravy výsledkem 4:2 (-7,-9,8,9,6,7). Ve čtvrtfinále si ve čtyřech setech poradila se svou loňskou spoluhráčkou Simonou Šlehobrovou, hrající nyní v Budapešti. Výsledek 4:0 (5,14,3,6) hovoří za všechny komentáře. Set Čechové nevzala ani dlouholetá úspěšná reprezentantka ČR Štrbíková v semifinále, nadělila jí 4:0 (9,8,10,9). Repete loňského finále začalo lépe pro jedničku MSK, která byla ve vedení 2:1 na sety. Pak se ale začala častěji svým útokem prosazovat nejvýše nasazená Matelová a dovedla zápas k totálnímu obratu na konečných 4:2 (7,-9,-7,6,4,7). Bylo to jediné vystoupení Čechové na M-ČR, do čtyřher nenastoupila. Karin Adámková nemusí být také se svou účastí na domácím šampionátu nespokojena. Ve druhém kole si poradila se stále se lepšící  Annou Matějovskou (Vlašim) v pěti setech 4:1 (5,-8,7,7,9) a ve čtvrtfinále vzdorovala favorizované Štrbíkové, což dokladuje výsledek 2:4 (-9,-6,8,-8,8,-5). Na bronzovou medaili dosáhla Adámková ve smíšené čtyřhře, v níž jí byl dobrým partnerem David Marek (Liberec). A mohlo jít o kov vyšší kvality, nebýt semifinálové porážky nejtěsnějším rozdílem 2:3 (-2,6,3,-4,-14) s párem Koblížek (Hradec Králové)-Kubátová (CDU Ostrava). Ve čtyřhře žen sehrané hráčky MSK Adámková a Aneta Kučerová, nasazené jako dvojky, podlehly ve čtvrtfinále největšímu překvapení mistrovství ČR Petrovové se Štefcovou (Havířov) 1:3 (-8,-5,4,-11). Jejich přemožitelky pak po dalších dvou výhrách získaly mistrovský titul. Kučerová se s dvouhrou rozloučila již ve druhém kole. S Kristýnou Mikulcovou (Moravský Krumlov) vyhrála první tři sety a všechno se zdálo být na nejlepší cestě k postupu, vedení ale neudržela a nakonec prohrála 3:4 (9,10,6,-9,-5,-7,-3). O čtyřhře žen již byla zmínka, ve smíšené čtyřhře narazil pár Kučerová-J.Martinko (KST Ostrava) ve čtvrtfinále na pozdější šampióny Matelovou s Polanským (Saarbrücken) a prohrál s nimi hladce 0:3 (-4,-6,-8).

Mistry ČR pro rok 2018 se stali ve dvouhře mužů Pavel Širůček (polský Grodzisk), ve dvouhře žen Hana Matelová, ve čtyřhrách páry Širůček-Tregler (TTC Ostrava), Petrovová-Štefcová (Baník Havířov) a Polanský-Matelová.