Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná

Mladí stolní tenisté MSK na celostátních turnajích

Mladí stolní tenisté MSK na celostátních turnajích, úspěchy Kláry Koberové, první body Radka Němečka a Lukáše Beneše

tři v jedné polovině sezóny pro každou věkovou kategorii. V termínu 21. a 22.října se celá republika sjela v Ostravě (dorost a starší žactvo) a v Havířově (mladší a nejmladší žactvo). S dílčími úspěchy do bojů zasáhly naděje oddílu stolního tenisu MSK Břeclav.

Největších osobních úspěchů dosáhla v Ostravě starší žákyně Klára Koberová. Již v sobotní soutěži dorostu vyhrála jednu z kvalifikačních skupin kategorie B a v nadstavbovém play off přidala další výhru. Ani její zápas s Růžičkovou (Světlá nad Sázavou) nebyl marný. O všem rozhodl druhý set, v němž hráčka MSK neproměnila sérii setbolů a podlehla své soupeřce 17:19. Ve vlastní věkové kategorii v neděli znovu uspěla bez porážky v kvalifikaci, k tomu přidala v play off další dvě výhry, postoupila do čtvrtfinále a měla blízko k postupu do kategorie A. Závěrečný zápas s P.Bačinovou (Dobré) ztratila kvůli větší herní zralosti soupeřky, která dokázala přinutit Koberovou k chybám v důležitých momentech jednotlivých setů.

Maximálně spokojený se svou účastí na BTM Ostrava může být Radek Němeček. V dorostu sice nebodoval, ale ve čtyřčlenné skupině kategorie B starších žáků vyhrál dva ze tří zápasů, postoupil do II.stupně, kde přidal ještě jednu výhru. Byly to vůbec jeho první úspěchy na úrovni ČR, které mu pomohou k zařazení do celostátního žebříčku starších žáků.

Marek Maněk zahrál naopak lépe v dorostu, kde si připsal další body za druhé místo ve své kvalifikační skupině a postup do play off. Mezi staršími žáky odehrál dva zápasy ve skupině s nadějným průběhem, ale nedotaženými koncovkami.

Tomáš Bruckner, který soutěží první sezónu jen mezi dorostenci, odvedl svůj dobrý standard. Výhra v kvalifikační skupině se očekávala, cenu měl v úvodu play off skalp Filipa Karla (Havlíčkův Brod). Snadnou kořistí byl pro Brucknera zlínský Jelínek, pak si ale nejlepší dorostenec MSK vylámal zuby na herní jistotě a permanentním útočném tlaku Huška (Hradec Králové). V prvním setu na něj po stálém vedení měl tři setboly (10:8 a 11:10), když ale ani jeden neproměnil, dostalo jeho sebevědomí ránu. Hušek pak svou dobrou formu potvrdil postupem až do finále kategorie B a postupem do elitní kategorie A.

Nováčkem na celostátním fóru byl v Havířově nejmladší žák MSK Lukáš Beneš. V konkurenci nejlepších nejmladších žáků ČR se neztratil, jeden zápas vyhrál, v dalším měl k úspěchu blízko, když prohrál těsně 10:12 v pátém setu.

Další celostátní turnaje se budou hrát na území Jihomoravského kraje. V sobotu 18.listopadu se v Hustopečích sejde dorost ČR, v Blansku bude hrát mladší žactvo. V neděli budou o body a pořadí na žebříčku hrát v Hustopečích starší žactvo a v Blansku nejmladší žactvo. Opět se do hry zapojí skupinka nadějí MSK, tentokrát vzhledem ke snazší dosažitelnosti sportovních hal ve větším počtu. Předtím ještě čekají mládež MSK krajské bodovací turnaje mládeže v Dubňanech (4. a 5.listopadu) a regionální turnaj mládeže za pořadatelství MSK (11.listopadu).