Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Úspěšný víkend stolních tenistek MSK Břeclav. Boje na třech výkonnostních úrovních.

Velmi úspěšný víkend mají za sebou stolní tenistky MSK Břeclav. Soutěžily na třech výkonnostních úrovních s bilancí čtyři výhry a jedna remíza.

V nejsledovanější extralize žen hostilo družstvo žen MSK Gumotex Břeclav ZFP celky SKST Vlašim a SF SKK El Niňo Praha. Utkání s Vlašimí, která i v minulosti byla hráčkám Břeclavi vyrovnaným soupeřem, bylo i tentokrát otevřené až do samotného závěru. V dresu domácích se blýskla třemi body Daša Šinkarová, po jedné výhře připojily Nikoleta Puchovanová a Monika Vybíralová. Velmi důležité byly vybojované výhry Vybíralové a Šinkarové nad jedničkou Vlašimi Annou Matějovskou. Vybíralová ztratila s Matějovskou první dvě sady a zdálo se, že na soupeřku nestačí. Vzchopila se ale k vysoce taktickému výkonu a otočila na 3:2 ve svůj prospěch. Šinkarová po dvou vyhraných setech rozhodla zápas s Matějovskou až v závěru páté sady. Byl to pátý bod MSK a pak společně Šinkarová s Puchovanovou korunovaly úspěšné utkání výhrou v závěrečné čtyřhře, která se hraje jen tehdy, když po devíti dvouhrách není dosaženo vítězného šestého bodu.

Utkání s pražským El Niněm mělo klidnější průběh. Domácí celek byl brzy ve vedení 4:0, když hosté získali svůj první, a jak se později ukázalo, poslední bod. Získala ho dvanáctiletá Hanka Kodetová výhrou nad Šinkarovou. Tu vystřídala v roli neporažené hráčky domácích Puchovanová, jejíž duel s Kodetovou zvedal diváky ze sedadel. Hráčka MSK vyhrála po dramatickém průběhu celého zápasu 3:2 (7,11,-12,-9,14), když v posledním dějství odvrátila soupeřce dva mečboly (9:10 a 12:13) a svůj čtvrtý mečbol proměnila ve vítězný šestý bod Břeclavi. Situaci jistila Vybíralová, rovněž v tomto utkání neporažená, která porazila v zápasu, který se do závěrečného protokolu nezapočítal, 3:1 Moniku Němečkovou. Šinkarová odehrála jen dvě dvouhry, Němečkovou porazila 3:0, s Kodetovou naopak 0:3 prohrála.

Ve 2.lize žen nastoupil celek MSK Břeclav B v Hluku. Na konečné remíze 5:5 se výrazně podílela jednička celku Nela Hanáková, která ve svých třech dvouhrách neztratila ani set. Dva body připojila Marie Brázdová a jen Daniela Klepáčová radost z úspěchu v tomto utkání neokusila. Hodně její výkony ovlivnil první zápas s Ježkovou, který prohrála rozdílem dvou míčků 2:3 (12,-13,9,-9,-9).

Divizi žen hrají nejmladší stolní tenistky oddílu, sdružené v celku MSK Břeclav C. Soutěž zahájily na úvodním turnaji všech zúčastněných družstev v Brně. Porazily béčko Vyškova i Blansko B shodně 7:3, což jsou výsledky hodné zaznamenání. Nejlepší výkon podala nejmladší z trojice hráček MSK Linda Ratajská (9 let), která vyhrála všech šest dvouher a dvakrát byly s Janou Struhárovou (11 let) úspěšné i v důležitých úvodních čtyřhrách. Struhárová bodovala pětkrát, nestačila jen na Michaelu Habáňovou z KST Blansko B. Dobré výkony podala i Karolína Daňková, která sice bodovala jen jednou, ale dva zápasy ztratila až po pěti vyrovnaných setech a např. s Fouskovou z Blanska prohrála těsně  0:3 (-11,-11,-11).