Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Vydařený vstup stolních tenistů MSK do nového roku

Prvenství pro Krále a Němečka

Mladý stolní tenis MSK Břeclav vstoupil do roku 2020 účastí na regionálním turnaji v Šitbořicích. Začátek druhé poloviny sezóny 2019-2020 se mu vydařil, domů si hráči MSK odvezli dvě prvenství, dvě druhá a jedno třetí místo. V kategorii dorostu si Radek Němeček a před ním i Marek Maněk poradili s nebezpečným hráčem Klobouk Ondřejem Hutákem, když dokázali prorazit jeho vysokou úderovou jistotu. Ve finále pak byl stejně jako na okresním přeboru před pár týdny úspěšnější Němeček, porazil Maňka 3:1(6,4,-6,6).

V kategorii mladšího žactva se v semifinále střetli Lukáš Beneš s Filipem Tichým. Zápas začal s velkou převahou Tichý, po dvou hladce vyhraných setech ale nakonec prohrál těsně 2:3 (4,2,-10,-10,-7) a zůstalo pro něho třetí místo. Beneš svedl ve finále další pětisetový duel s talentovanou Pavlou Hutákovou (Klobouky), která patří věkem ještě mezi nejmladší žactvo. V dramatu vedl Beneš v páté sadě 4:2, další průběh zápasu ale nezvládl, chodil daleko od stolu, málo využíval topspinové hry a prohrál 2:3 (14,-6,-6,5,-5). V této kategorii si solidně vedla i Daniela Klepáčová, která v základní skupině obsadila třetí místo za Benešem a N.Sýkorovou (Mikulov) a pak ve čtvrtfinále podlehla 1:3 Tichému.

V nejmladším žactvu si skvěle vedl Jakub Král. Základní skupinu vyhrál s obrovským nadhledem, ke třem výhrám přidal další dvě suverénní ve finálovém „pavouku“ a zvládl i náročné finále s Bobkovou (Klobouky), kterou udolal po nevyužití nadějného vedení 8:5 ve čtvrtém setu až v koncovce páté sady po konečném výsledku 3:2 (-6,6,6,-9,8). Na svém prvním turnaji se v dobrém světle ukázal i Filip Svoboda (7let), ve kterém roste další výrazný stolně-tenisový talent v dresu MSK Břeclav.

„Do Šitbořic jezdíme rádi, tradičně zde o prvním lednovém víkendu začíná druhá polovina sezóny. A když naši hráči na tomto turnaji uspějí, je o důvod více  být v co největším počtu při tom. Nejvíce si cením výhry devítiletého Jakuba Krále v nejmladší věkové kategorii, ostatní hráči odvedli svůj solidní standard,“ shrnul vystoupení mladých stolních tenistů trenér mládeže Jaroslav Hýbner.