Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Zájem drobotiny o stolní tenis roste

V rámci propagace stolního tenisu mezi příslušníky nejmladší věkové generace, nejmladšího žactva (ročníky 2007 a mladší), uspořádal MSK Břeclav v sobotu 27.ledna dopoledne mezi dvěma extraligovými utkáními svého družstva žen regionální turnaj. Účast byla nad očekávání, i když se o pořádání turnaje rozhodlo jen před několika dny. V herně MSK na Lesní ulici se sešlo 27 vyznavačů malého míčku, kteří byli rozděleni do dvou věkových kategorií.

V té věkově starší (ročníky 2007 a 2008) se prezentovalo 19 hráčů. Ve třech pětičlenných a jedné čtyřčlenné skupině hráli každý s každým na dva vítězné sety. Osmička nejlepších, po dvou z každé skupiny, pokračovala systémem vyřazovacím na tři vítězné sety. Suverénním vítězem se stal Matyáš Kolečkář z Hluku, již hodně vyzrálý hráč, který je úspěšný i na celostátních turnajích nejmladšího žactva. Druhé místo vybojoval domácí hráč Lukáš Beneš (MSK), až do semifinále postoupili Jakub Kalous a Mikuláš Novotný (oba Mikulov). Ve čtvrtfinále bojovali i Lucie Tichá a Daniel Šperlink (oba MSK). Vítězem vyřazovacího II.stupně soutěže, určeného pro hráče, kteří se ve skupině nedostali mezi nejlepší dva hráče, se stal Jindřich Sadílek (Strážnice) před Vítkem Urbancem (SK Prace) a dvojicí hráčů MSK Davidem Zálešákem a Veronikou Izákovou.

Hráči ročníků 2009 a mladší absolvovali svůj turnaj. Nastoupilo jich osm, začali ve dvou čtyřčlenných skupinách. V postupující čtveřici byl nejlepší David Slonka (Strážnice), který ve finále porazil o rok mladší Zuzanu Machovou (ročník 2011). Poraženými semifinalisty byli Martin Ratajský (MSK Břeclav) a Veronika Mrkvicová (Prace). Ve velmi dobrém světle se ukázal další hráč MSK Jakub Třetina, který to po dvou těžce vybojovaných výhrách dotáhl na páté místo.

Nejlepší odměnou pro pořadatele byla maximální spokojenost účastníků turnaje, vyjádřenou jejich vedoucími. Imponoval jim dobře organizovaný turnaj bez hluchých míst, na němž si každý z mladičkých stolních tenistů změřil síly nejméně s pěti soupeři. Založena tak je nová tradice, která jistě bude mít své pokračování, pravděpodobně opět v době, kdy se bude v Břeclavi hrát extraliga žen.