Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Bronzové medaile pro stolní tenistky MSK Břeclav. Po dvou letech přestavby týmu.

Vyvrcholení sezóny 2023-2024 přineslo stolním tenistkám MSK Gumotex Břeclav ZFP Group výrazný úspěch v podobě bronzových medailí z M-ČR, které bylo nadstavbou nejvyšší domácí soutěže, extraligy.

Přitom start do sezóny se moc nevyvedl, po první polovině extraligy skončily ženy MSK na devátém místě z jedenácti účastníků, tedy mimo budoucí osmičku nejlepších, pro kterou bylo naprogramováno nadstavbové play off. Zato odvetná kola byla pro stolní tenistky MSK nadmíru úspěšná. Z desíti utkání podlehly jen vysoce favorizovaným celkům Hodonína a Havlíčkova Brodu, které disponují nejkvalitnějšími hráčskými kádry. Remízy 5:5 s SK Dobré a s Moravským Krumlovem pak doprovázelo šest vítězství, což v souhrnu znamenalo třetí místo ve druhé polovině extraligy a postup na konečné šesté místo. Již to byla malá výhra, protože v play off začínal osmý celek MK Řeznovice s prvním Havlíčkovým Brodem a sedmý Moravský Krumlov s Hodonínem. Oba favorité postoupili bez větší námahy do semifinále. O další dvě semifinálová místa se střetly dvoje Břeclav-Havířov a Dobré-KST Ostrava. Ženy MSK Břeclav tak narazily na třetí celek extraligy SKST Charvát Havířov. Po vybojované výhře 4:3 v Havířově, kde po jednom bodu MSK získaly Chen Ying-chen, Nikoleta Puchovanová a Kristýna Štefcová byl učiněn úspěšný první krok. Play off má nový herní formát, každá hráčka odehrála dvě dvouhry oproti třem v průběžných kolech extraligy. Za stavu 3:3 došlo k rozhodnutí v podobě čtyřhry, v níž nově složená dvojice Puchovanová-Štefcová získala potřebný čtvrtý, vítězný bod.

Odveta slibovala velkou naději na postup do semifinále, protože kromě výhody domácího prostředí Břeclavi chyběla Havířovu obranářka Li Sian Chang z Malajsie, která v prvním čtvrtfinálovém utkání bodovala dvakrát. Ukázalo se ale, jak jsou všechny teorie ošidné. Havířov v Břeclavi vedl 3:1 a jeden bod mu stačil k vyrovnání série na 1:1 a výhodu vlastního prostředí v případném třetím utkání. Ženy MSK ale zabojovaly, vyhrály následující tři zápasy, utkání celkově znovu 4:3 a vydřely tak postup do semifinále M-ČR. V odvetě proti Havířovu získala Chen dva body, dobrých šancí ve svým zápasech nevyužila Puchovanová a zůstala bez bodu, ve velkém stylu získala třetí bod domácích Štefcová a po dramatickém prvním setu ve čtyřhře 14:12 (hráčky MSK odvrátily tři setboly – 8:10 s 11:12) v dalších dvou setech Štefcová s Puchovanovou rozdrtily své soupeřky a mohla propuknout radost z postupu mezi čtyři nejlepší celky v ČR.

Po dvou letech, kdy se mistrovský celek MSK z roku 2021 rozpadl po ukončení aktivní činnosti Dany Čechové a odchodu na mateřskou dovolenou Karin Grófové a Anety Širučkové, se tak ženy Břeclavi vrátily mezi nejlepší celky ČR s nově postaveným týmem. Množina mistrovských medailí MSK, které vévodí pět zlatých, se rozrostla o čtvrtou bronzovou. V semifinále proti favorizovanému Havlíčkovu Brodu chyběla Břeclavi jednička Chen (plnění reprezentačních povinností Tchajwanu) a podle očekávání se do finále dostal Havlíčkův Brod, stejně jako ze druhého semifinále druhý z favoritů Hodonín.

Bronzové medaile z M-ČR jsou bezesporu výrazným úspěchem stolních tenistek MSK Gumotex Břeclav ZFP Group. Jejich zisk byl naplněním snahy hráčského kolektivu s výrazným podílem funkcionářů klubu. Zbývá pokračovat v nastoupené cestě, trvale se usídlit mezi nejlepšími kolektivy v ČR.