Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

ŽT dorostu U19 za stoly.Daniela Klepáčová krůček od medaile.

Mladí stolní tenisté kategorie U19 se v Kloboukách zúčastnili žebříčkového turnaje Jihomoravského kraje. Na startu bylo 12chlapců a 12 dívek, kteří všichni odehráli osm zápasů, což byla velká fyzická i psychická zátěž. Ve výběru nejlepších hráčů kraje byla i Daniela Klepáčová z MSK Břeclav. Věkově patří do U17, v U19 bude startovat ještě další dvě sezóny. V základní skupině vyhrála s nadhledem čtyři zápasy, podlehla jen Sobotíkové (MS Brno), která turnajem prošla bez porážky a stala se tak suverénní vítězkou. Klepáčová postoupila ze druhého místa do finálové šestice, kromě Sobotíkové ji doprovodila ještě Baldriánová (SKST Hodonín). Jejich vzájemné výsledky byly do finále započítány. Ve II.stupni soutěže čekaly nejlepší tři hráčky ze druhé semifinálové skupiny. S těmi svedla hráčka MSK tři pětisetová dramata. S Kateřinou Plíškovou (MS Brno) po excelentním druhém setu neproměnila ve třetí sadě až čtyřbodový náskok, ve čtvrtém dějství naopak zvládla koncovku (ze stavu 7:9) a v posledním setu po velkém boji prohrála o dva míčky, celkově 2:3 (-6,2,-8,9,-9).Následoval ještě lépe se vyvíjející zápas s Orlovou  (SKST Hodonín). Klepáčová ve velkém stylu drtila svými topspiny obranu soupeřky, vyhrála hladce první dva sety a skvěle začala i set třetí. Houževnatá soupeřka ale začala získávat body ve výměnách, vyhrála dvakrát 11:9 a zvládla úspěšně i pátý set. Ani poslední zápas Daniely Klepáčové ve finálové skupině nebyl procházkový. I s Kotáskovou (TJ Mikulčice) vyhrála s převahou první dva sety, pak v nastaveném tempu trochu polevila a Kotásková srovnala na 2:2. V pátém setu si hráčka MSK od začátku udržovala mírné vedení a za stavu 10:7 proměnila třetí mečbol.

Konečné pořadí finálové šestice: 1.Sobotíková, 2.Orlová, 3.Kat.Plíšková, 4.Klepáčová, 5.Kotásková, 6.Baldriánová., Skupinu o 7.-12.místo vyhrála Kristýna Plíšková (MS Brno) před Hutákovou (Klobouky), Krchňákovou, Fouskovou, Habáňovou (všechny Blansko) a Kuchařovou (SK Čejč).