Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Další výrazný úspěch stolních tenistek MSK

Třetí místo v mezinárodní superlize

Sezóna 2018-2019 je pro stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav nad jiné úspěšná. V prosinci získaly podesáté Český pohár, což je druhá nejvyšší klubová soutěž v ČR a ve skvělém utkání vyhrály v extraligovém derby v Hodoníně 6:4 a posunuly se do čela tabulky. Do třetice úspěchů poslední doby patří jejich třetí místo v mezinárodní superlize, do které vstoupily po několikaleté odmlce. Na tomto úspěchu se podílí hráčský kolektiv ve složení Dana Čechová, Karin Adámková

a Vivien Ellö jako kmenové hráčky MSK. Družstvo doplňovala s dílčími úspěchy juniorská reprezentantka ČR Linda Záděrová, odchovankyně Moravské Slávie Brno, v probíhající sezóně startující v extralize v dresu KST Hluk. V základní skupině si zahrála i nejlepší česká kadetka Helenka Sommerová, hráčka pražského El Niňa.

Extraligu 2018-2019 již mají stolní tenistky MSK ukončenu. Jsou zatím v tabulce první a mohou být v posledním dvoukole dostiženy jen favorizovaným Hodonínem A. Oba tyto celky mají již nyní zajištěný přímý postup do semifinále mistrovství ČR 2019. Soupeřem v boji o finále bude pro hráčky Břeclavi lepší z dvojice Ostrava-Havířov, ve druhém čtvrtfinále změří síly vyrovnanější dvojice Dobré-Moravský Krumlov.