Pořadatelský úspěch stolního tenisu MSK Břeclav

Za stoly 285 hráčů kategorií mladšího a nejmladšího žactva

Již tradičně je oddíl stolního tenisu MSK Břeclav z pověření České asociace stolního tenisu pořadatelem jednoho ze tří jarních celostátních bodovacích turnajů mladšího a nejmladšího žactva.  Ve dnech 16. a 17.března se ve sportovní hale ve Valticích sešlo celkem 285 mladých sportovců z celé České republiky, aby zde bojovalo o body do celostátního žebříčku i o cenné zkušenosti do svého dalšího  sportovního růstu. Na startu se objevilo i jedenáct členů základny mládeže MSK Břeclav. Většinou šlo o hráče s krátkou sportovní kariérou, často i těch, kdo se stolním tenisem začali až v průběhu sezóny 2018-2019. Nedalo se proto očekávat, že by mládež MSK výrazněji zasáhla do bojů o postup do vyšších stupňů soutěží, přesto stojí za zmínku výkony některých z nich. Blízko postupu ze základní skupiny byl mladší žák Lukáš Beneš, který oba své zápasy prohrál až po pětisetových bitvách. S favoritem skupiny Q Bártou (Kolín) vyhrál první dva sety, teprve pak se jeho vyhranější  soupeř začal prosazovat a lépe zvládl koncovku páté sady, v níž byl před závěrem stav 8:8. Ještě nadějněji vypadal druhý Benešův zápas s Landou (Hradec Králové). Za stavu 1:1 na sety dokázal odvrátit pět setbolů soupeře a z 5:10 otočil na 12:10. To se promítlo do setu čtvrtého, v němž patřil hráči MSK začátek a s psychicky nalomeným soupeřem vedl 8:4. Landa si přestával věřit, uvolnil se a zariskoval, což mu paradoxně vyneslo obrat ve vývoji celého zápasu, v němž Benešovi stačilo jakékoliv vítězství k postupu do II.stupně soutěže. Dobrý výkon odvedla i mladší žákyně Daniela Klepáčová (oba ročník 2007), která měla v postupovém zápasu se Šedovou (Ústí nad Orlicí) pět setbolů v prvním setu (10:6 a 11:10) a další dva v setu druhém (10:9, 11:10), šancí se ale zalekla, oba sety prohrála a do úspěšného konce nedovedla ani vedení 7:6 v setu třetím. V kategorii nejmladšího žactva na sebe upoutal svým výkonem Jakub Král a při svém vůbec prvním startu na turnaji se líbila i Janička Struhárová. Oběma patří budoucnost, Král (ročník 2010) bude v kategorii nejmladšího žactva hrát ještě další dvě sezóny, Struhárová (2011) ještě o rok déle. Bude záležet jen na nich, jak se svým talentem naloží, jak ho budou dále cílevědomě rozvíjet. Ani další hráči MSK, např. nejmladší žákyně Lucie Tichá a Markéta Šmerdová, výkonnostně nepropadli. Nastavené zrcadlo kvalitní konkurence hráčů ze všech koutů ČR ale bylo neúprosné. Ukázalo, kde je třeba hledat cesty k dalšímu výkonnostnímu vzestupu mladých stolních tenisů MSK, aby na příštím ročníku BTM ČR na Břeclavsku, případně i v jiných lokalitách, ale také na turnajích krajské a regionální úrovně mohli své dovednosti lépe prodat.

Sobotní BTM ČR mladšího žactva byl hrán pod hlavičkou Pohár ZPF Group, nedělní turnaj nejmladšího žactva zaštítil Gumotex a.s.