Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Adámková i Čechová na MS v Budapešti

Úspěšná kvalifikace pro hráčky MSK 

Dalším výrazným úspěchem stolních tenistek MSK Gumotex Břeclav skončila kvalifikace vybraných hráček ČR o start na mistrovství světa, které se ve dnech 21.-28.dubna 2019 bude konat v maďarském hlavním městě Budapešti. Před kvalifikací byla jistá účast na MS jen pro aktuální mistryni ČR Hanu Matelovou (ASRTT Etival), zřetelně současnou českou jedničku. O další tři místa se rozhodovalo mezi čtveřicí hráček, které byly pozvány na pátek 29.března ke kvalifikačnímu turnaji v Olomouci. Do hry vstoupila dvojice hráček MSK Gumotex Břeclav – Karin Adámková a Dana Čechová, dále bývalá hráčka MSK Aneta Kučerová (nyní v SK Dobré) a Kateřina Tomanovská (TuS Fürstenfeldbruck). V přímém měření sil byla nejlepší Adámková, která porazila všechny tři své soupeřky, což bylo na základě rozpisu kvalifikace poukázkou na přímou nominaci na MS. O dalších dvou členkách užšího reprezentačního výběru žen ČR rozhodl trenér reprezentace Němec Engel ve prospěch Čechové, která byla na kvalifikaci druhá, a Tomanovské. Ta sice skončila poslední, dostala ale přednost před Kučerovou na základě subjektivního pohledu reprezentačního trenéra. Návrh trenéra Engela podléhá ještě schválení VV ČAST.

Již dříve jsme se zmínili o tom, že polovina reprezentace ČR má domovský oddíl v MSK Břeclav. Nominace na letošní MS toto tvrzení jen podtrhlo, potvrdilo jeho absolutní správnost. Karin Adámková se již na minulém MS dostala až do 2.kola, v němž podlehla tehdejší i současné světové jedničce, Číňance Ding Ning.

I další kvalitní reprezentační výstupy Adámkové byly základem pro její vyhodnocení nejlepší sportovkyní okresu Břeclav za rok 2017 a nyní i za rok 2018. Nadějná reprezentační kariéra čtyřiadvacetileté sportovkyně se tak dál úspěšně rozvíjí.

 

Výsledky hráček MSK na kvalifikačním turnaji:

Adámková – Tomanovská 4:2 (9,-9,5,7,-8,9), Kučerová 4:0 (8,6,5,7), Čechová 4:1 (-9,11,9,7,5).

Čechová – Kučerová 4:1 (8,1,7,-9,4), Tomanovská 4:2 (6,-8,10,-9,11,7), Adámková 1:4.

„Nejtěžší by můj první zápas s Tomanovskou. Levačky mi moc nesedí, vždy jsem s ní měla velký boj. Pak jsem se postupně zlepšovala a na závěr jsem zvládla i další těžký zápas s Danou Čechovou. Ztratila jsem s ní první set, ve druhém jsem odvracela čtyřbodovou ztrátu a dva setboly, měla jsem i trochu štěstí v koncovce,“ komentovala své výsledky spokojená hráčka MSK Karin Adámková. Kvalifikace jí sedí, vyhrála ji přede dvěma lety před MS v Düsseldorfu, i loni před ME v Alicante.