Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Finále OP dorostu pro MSK Břeclav

Dramatický boj o titul se Sokolem Klobouky

V pátek 12.dubna se na stolech Sokola Klobouky, vítěze základní části dlouhodobého okresního přeboru družstev dorostu ve stolním tenisu, konal finálový turnaj, určený pro čtveřici nejúspěšnějších družstev. Favority byli loňští finalisté. V minulém ročníku vyhrály Klobouky v herně MSK po boji 5:3, což silně ovlivnil laxní výkon břeclavské jedničky Tomáše Brucknera. Také letos byl celek MSK mírným favoritem, protože proti silně favorizovanému Jiřímu Šubíkovi v dresu Sokola měl k dispozici vyrovnanější hráčský kádr – Radka Němečka, Marka Maňka a Kláru Koberovou, které na střídačce doplňoval Ondřej Klenovec.

V semifinále porazila Břeclav STP Mikulov až nečekaně hladce 5:0, když jednička Mikulova Ondřej Čížek prohrála hned v úvodu 0:3 s Koberovou, ve druhé sérii rovněž 0:3 s Němečkem a přes jeho slabší spoluhráče získal celek MSK snadno další tři body. Zápas ukončila Břeclav dokonce bez ztráty setu. Ve druhém semifinále zdolaly Klobouky rovněž hladce 5:1 Sokol Morkůvky.

Finálový boj začal sprchou pro Břeclav. Již v prvním zápasu odvracela Koberová Ondřeji Pilátovi pět setbolů v prvním setu (5:10), než začala uplatňovat své přednosti, topspinový útok. Na druhém stolu měl bodovat Němeček s Ondřejem Hutákem, ale hrál hodně křečovitě, a to ho stálo první dva sety. Když v setu třetím prohrával 0:6, vypadal zápas rozhodnutý. Němeček se ale chytil, dokázal otočit na 10:8 ve svůj prospěch a zdálo se, že přivodí totální obrat ve hře. Koncovku setu ale nezvládl, prohrál ji 10:12 a Klobouky za předpokladu tří bodů Šubíka byly blízko k prvenství. Papírově nejlepší hráč finálového turnaje ale porazil jen Maňka a Koberovou, zatímco po prvním neúspěchu zdeptaný Němeček nejprve s velkým nadhledem přehrál střídajícího Dominika Dostála a pak se plně rehabilitoval skvělou třísetovou výhrou nad Šubíkem. Dílo pak za stavu 4:3 pro Břeclav završil Maněk výhrou nad Dostálem a ještě o pár vteřin dříve jistila úspěch MSK Koberová, která si poradila s nebezpečným Hutákem. Toho předtím porazil Maněk až s vypětím sil 3:2.

Výsledky MSK – semifinále: MSK-Mikulov 5:0.

Koberová-Čížek 3:0 (7,13,4), Němeček-Kalous 3:0 (1,1,1), Maněk-Mikulinec 3:0 (4,4,5), Němeček-Čížek 3:0 (8,5,9), Klenovec-Mikulinec 3.0 (3,6,8).

Finále: MSK-Klobouky 5:3.

Koberová-Pilát 3:0 (10,6,6), Němeček-Huták 0:3 (-8,-9,-10), Maněk-Šubík 0:3 (-6,-9,-9), Němeček-Dom.Dostál 3:0 (5,5,5), Koberová-Šubík 0:3 (-6,-6,-5), Maněk-Huták 3:2 (7,3,-9,-7,5), Němeček-Šubík 3:0 (4,9,13), Maněk-Dostál 3:0 (7,3,9) – Koberová-Huták 3:0 (6,7,10).