Otevřené dveře herny stolního tenisu MSK Břeclav

Děti mají ke sportu blízko

Ve čtvrtek 25.dubna bylo celé dopoledne v herně stolního tenisu MSK Břeclav věnováno dětem základních škol Lednicko-valtického areálu. Za podpory regionálního sdružení České unie sportu a pod záštitou místostarosty Břeclavi Mgr.Richarda Zemánka byl zde v rámci projektu „Sportuj s námi“ uspořádán Den se stolním tenisem pro děti LVA. V úvodu přivítali manažerka RS ČUS Kamila Benčová a představitelé oddílu stolního tenisu MSK Břeclav Linda Ivanová a Vít Ratajský účastníky akce a pak se to již v herně za stoly jen hemžilo. Za pomoci mladých aktivních hráčů pořádajícího oddílu Filipa Tichého, Lukáše Beneše, Lucie Tiché, Daniely Klepáčové a Veroniky Izákové se za stoly střídalo mládí regionu a zkoušelo si osvojovat taje malého míčku. Každý mohl na své kůži poznat, že není snadné vystihnout dráhu letu míčku a ve správnou dobu ho pálkou vrátit na druhou stranu stolu. Zejména u vystřelovače míčků (robotu), kde je frekvence i síla úderů o něco vyšší, než při manuálním nahazování míčků sparingpartnerem, se mnozí jen s obtížemi do míčku trefovali. Někteří ale naopak prokázali zřetelně vlohy pro tento všestranně náročný sport a možná v nejbližší době rozšíří členskou základnu oddílu. Zajímavé bylo i ověřování fyzické způsobilosti, speciálně obratnostní, na „žebříku“ či slalomu mezi kužely s míčkem na pálce. Pod vedením Lucie Tiché a Martina Ratajského bylo možné testovat pohybové schopnosti jednotlivců, důležitých předpokladů pro další zlepšování ve vlastní hře.

Spontánnost dětí při využití možností vyzkoušet si něco, co nemají běžně k dispozici, byla příjemným zjištěním. Každý se snažil o co největší podíl na sportovních aktivitách, nikdo nevyhledával klidné místo někde v ústraní. A tím byl naplněn smysl této akce, velmi prospěšné, hodné svého každoročního opakování. Vždyť cesta od her s mobily, vysedávání u počítačů, případně věnování se aktivitám spojenými s kouřením či drogami, k aktivnímu sportování – to je cíl, který se sportovní pedagogové ve spolupráci s rodiči a s funkcionáři snaží naplňovat v každodenní praxi.