Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Úspěšné semifinálové vykročení do M-ČR

MSK Gumotex Břeclav – CDU Sport ST Ostrava 5:2

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav zahájily semifinále mistrovství ČR, které je nadstavbou domácí nejvyšší soutěže extraligy, výhrou 5:2 nad nebezpečným celkem CDU Sport ST Ostrava. V paměti ještě měly porážku 4:6 ze druhé poloviny extraligy, kdy na domácích stolech kvůli zdravotním problémům dvou hráček inkasovaly od Ostravy vůbec jedinou prohru ve druhé části soutěže. Tentokrát nastoupil celek MSK v plné síle a začal impozantně. Vyhrál první čtyři individuální duely a dostal se do vedení 4:0. Protože se v play off M-ČR nehraje čtyřhra, každé utkání končí dosažením pátého bodu. Ostrava tak byla blízko debaklu, dokázala však ještě ukázat svou sílu, snížila na 2:4 a až třetí bod nejlepší hráčky utkání Karin Adámkové znamenal definitivní tečku za pohledným sportovním bojem. Adámková byla k neudržení, ztratila jediný set v úvodní sérii s Tamarou Tomanovou, celkově ale i tento duel zakončila s výraznou herní převahou. Vivien Ellö, která se již zbavila problémů s bolestmi v rameni hrající ruky, vstoupila do boje spolehlivou výhrou 3:0 nad trojkou Ostravy Simonou Šlehobrovou, ve svém dalším zápasu ale neměla na Hanu Kubátovou dostatečný herní důraz. Dana Čechová naopak po zbytečně ztraceném prvním setu s Kubátovou (vedla 6:4 a prohrála7:11) ukázala, že si na jedničku Ostravy věří a v dalších třech setech o tom všechny přesvědčila. Pak si ale vylámala zuby na herně jisté a pohyblivé Tomanové. Ve třetí sadě stáhla z 5:10 na 9:10, pátý mečbol ale po nevídané sérii forhendových kontratopspinů Tomanová proměnila ve vítězství. Škoda, dalo se uvažovat o obratu ve zdánlivě již ztraceném zápasu. Čechová si spravit chuť již nestačila, protože její třetí duel se Šlehobrovou byl za stavu 2:0 na sety a 7:4 pro hráčku MSK ukončen. Na druhém stole totiž skončil dříve zápas Adámková-Kubátová, znamenající dosažení vítězného pátého bodu pro Břeclav.

„Nehráli jsme delší dobu žádné utkání, tak mohu být s výsledkem jen spokojený. Karin ukázala své nesporné herní kvality, ostatně dobře si vedla i na nedávném MS v Budapešti, kde postoupila do druhého kola. Jsem rád, že je Vivien bez větších problémů, Dana také ukázala své herní kvality,“ hodnotil průběh utkání i výkony hráček kouč MSK Petr Nedoma. „Hana Kubátová dnes nebyla zdravotně zcela fit, ale do odvety bude jistě v pořádku a budeme se doma snažit o lepší výsledek, než dnes,“ poznamenala spoluhráčka ostravské jedničky Tamara Tomanová, která v Břeclavi zanechala velmi dobrý dojem ze svého výkonu.

 

MSK Gumotex Břeclav-CDU Sport ST Ostrava 5:2.

Adámková-Tomanová 3:1 (6,-8,4,3), Ellö-Šlehobrová 3:0 (3,8,9), Čechová-Kubátová 3:1 (-7,5,7,8), Adámková-Šlehobrová 3:0 (5,9,8), Ellö-Kubátová 0:3 (-8,-7,-8), Čechová-Tomanová 0:3 (-11,-3,-9), Adámková-Kubátová 3:0 (8,8,9), nedohráno Čechová-Šlehobrová (4,8,7:4).

 

2.semifinále se bude hrát v sobotu 11.května v Ostravě, a kdyby se celku Marie Hrachové (ta v Břeclavi po operaci menisku chyběla) podařilo stav série vyrovnat, došlo by k rozhodujícímu duelu v neděli 12.května (od 15 hod) znovu v herně MSK.