Série vrcholných akcí stolně-tenisového mládí kraje

Bronz pro družstvo žákyň MSK Břeclav

Začátek května byl plný vrcholných akcí mladých stolních tenistů Jihomoravského kraje.

V Lanžhotu se konaly krajské přebory družstev dorostu a staršího žactva, v Dubňanech žebříčkový turnaj nejmladšího žactva, v Hodoníně žebříčkový turnaj staršího žactva. Krajské přebory družstev byly přístupné pro osmičku nominantů z jednotlivých okresů, žebříčkové turnaje absolvovalo 12 chlapců a 10 dívek, nominovaných na základě celoročních sportovních výsledků.

Soutěže družstev měly na startu i všechny čtyři kolektivy nadějí MSK Břeclav. Sváteční dny (1. a 8.května) znemožnily některým hráčům z rodinných důvodů účast, a proto družstva nebyla kompletní. O to více potěšilo třetí místo družstva starších žákyň MSK, které hrálo ve složení Karolína Garčicová a Daniela Klepáčová. Vyzrálejší Garčicová byla s úspěchy v obou dvouhrách strůjcem důležitých výher Břeclavi 3:1 nad Sokolem Klobouky a béčkem SKST Hodonín. Těchto vítězství by ale nebylo dosaženo bez výrazného podílu Klepáčové v rozhodujících čtyřhrách. Talentovaná mladší členka týmu MSK si dobře vedla i ve dvouhrách, o lepší výsledky ji připravila hráčská nedozrálost. Např. dva mečboly na Bedřichovou (Klobouky), kdy za stavu 10:8 v páté sadě měla Klepáčová výhodu podání, po dílčím úspěchu volaly.

Také na výběrových žebříčkových turnajích krajské špičky reprezentovaly MSK výhradně dívky, chlapci se do nejvýkonnější dvanáctky nedostali. Nejmladší žákyně MSK Lucie Tichá a Markéta Šmerdová obsadily v Dubňanech (4.5.) obě s jednou výhrou a dalšími těsnými výsledky osmou

a devátou příčku. Karolína Garčicová startovala na ŽT starších žákyň v Hodoníně (5.5.) , kde s povolením komise mládeže JmSST nastoupilo do hry dvanáct dívek. Garčicová s bilancí 5 výher a 3 porážky obsadila pěkné sedmé místo a potvrdila, že si stále udržuje velmi solidní sportovní výkonnost.

Hrát se bude ještě žebříčkový turnaj mladšího žactva kraje (18.5. v Rájci-Jestřebí), kam jsou přímo nominovány hráčky MSK Daniela Klepáčová a Veronika Izáková, z pozice druhé náhradnice čeká na možnost zařazení do turnaje nejmladší žákyně Lucie Tichá.