Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Další významné úspěchy mladých stolních tenistů MSK Břeclav

Klára Koberová vítězkou žebříčkového turnaje

Květen je měsícem vrcholících mistrovských soutěží mladých stolních tenistů jednotlivců. Aktuálně to jsou žebříčkové turnaje Jihomoravského kraje, vypsané ve všech čtyřech věkových kategoriích, vždy pro dvanáct chlapců a deset dívek.

V neděli 30. dubna se v Kloboukách sešel výběr dorostu kraje. Po prvenství zde sahala Klára Koberová (MSK), která nakonec obsadila skvělé druhé místo. V rozhodujícím zápasu s Vodákovou (Šitbořice) vyhrála první set, ve druhém měla stoprocentní mečbol (10:9), nahraný míč ale špatně trefila. Vrátit se mohla do hry ještě ve čtvrtém setu, když za stavu 9:9 měla výhodu podání, dvě dobré šance na forhendový topspin ale nasměrovala do sítě. V Kloboukách byl i Radek Němeček (MSK), který se do hry dostal z pozice náhradníka. V silné konkurenci nevyhrál ani jednou, i když ve dvou dílčích zápasech vedl 2:0 na sety. Chybělo mu více důrazu v útoku, v koncovkách setů nechával hrát soupeře.

V úterý 1. května se v Hodoníně sešli mladí stolní tenisté kraje kategorie staršího žactva. Po dramatických bojích rozhodla Klára Koberová o svém prvenství až v posledním kole dvoustupňové soutěže. Ze semifinálové skupiny postoupila ze druhého místa s porážkou 1:3 s M. Kotáskovou (Dubňany). Po ní měla nečekaně hodně práce se Stejskalovou (MS Brno), kterou zdolala 3:2, pátý set 12:10. Přesvědčivý výkon nepodala ani proti Mazalové (Blansko), pak ale její výkony začaly stoupat. Dohnálkovou (Hodonín) vyřídila ve třech hladkých setech, Látalové (Hodonín) povolila jen jeden set, vždy nebezpečnou Halasovou (Brno) porazila 3:0. Její poslední soupeřkou byla Novohradská (Blansko), s níž odehrála oboustranně hodné nervózní duel, protože obě si byly vědomy důležitosti výsledku, šlo o prvenství v turnaji. Koberová po prohraném prvním setu proměnila v setu druhém až sedmý setbol, další měla ve třetí sadě (10:9), když od začátku byla ve vedení až o čtyři míčky, ale šanci propásla. Ve čtvrté sadě naopak odvracela dva mečboly (10:11 a 11:12) a vrcholem všeho byl závěrečný pátý set. Soupeřky měnily strany za vedení Novohradské 5:1 a vše pro hráčku MSK vypadalo špatně. Teprve v této fázi hry ale jakoby našla ztracené sebevědomí, důraz i přesnost a zdrcené soupeřce povolila již jen jeden bod. Konečný výsledek, pečetící prvenství Koberové, zněl 3:2 (-7,12,-12,12,6).

Dobře si vedl i Radek Němeček, který se po třech výhrách ve skupině dostal do finálové šestice, tam přidal výhru nad Bendou (Hodonín) a obsadil ve dvanáctce hráčů pěkné páté místo. Z pozice náhradnice vstoupila do hry Karolína Garčicová. Teoreticky neměla mít na kvalitnější soupeřky žádnou šanci. V bojích o 7. -10. místo ale dokázala zdolat 3:1 Mazalovou (Blansko) a dobrý zápas svedla i se Stejskalovou (Brno). Škoda nedotažené koncovky třetího setu (vedla 10:6), mohla při bodové rovnosti tří hráček skončit o stupínek výše. I desátá příčka po dobrém výkonu a jednom skalpu ale musela uspokojit.