Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Dobrý výkon Kláry Koberové na M-ČR staršího žactva

Postup do hlavní soutěže

Za své vystoupení na mistrovství ČR staršího žactva jednotlivců se nemusí stydět hráčka MSK Břeclav Klára Koberová. V elitní konkurenci čtyřiceti nejlepších hráček této věkové kategorie prošla úspěšně kvalifikací, v níž poprvé ve své kariéře porazila hráčku Mladé Boleslavi Botkovou po velkém boji 3:2 (-6,9,-6,7,9). Po prvním prohraném setu vedla ve druhém dějství až do stavu 8:6, po třech nezdarech to bylo 8:9 a hrozil brejk soupeřky na 0:2. Situaci vyřešil oddechový čas, po němž Koberová zvládla koncovku bezchybně a srovnala stav setů na 1:1. Třetí sada byla od začátku v režii Botkové, ve čtvrté od stavu 7:7 bodovala hráčka MSK čtyřikrát a vše musel rozhodnout pátý set. V něm patřil nástup Koberové (3:0), po oddechovém času Botkové se hra vyrovnala a v závěru byla hráčka Boleslavi dva míčky od postupu (vedla 9:6). V té chvíli zachytila Koberová pokyn trenéra, míče směřovala více do slabšího bekhendu soupeřky a znervóznila ji natolik, že posledních pět míčů patřilo zaslouženě reprezentantce Břeclavi. V dalším průběhu hlavní soutěže jí nepřál los. V prvním kole narazila na nejvýše nasazenou a pozdější mistryni ČR Lindu Záděrovou, jíž podle očekávání podlehla 0:4 na sety, a i ve finále B, určeném pro šestnáct hráček vyřazených v prvním kole, začínala s nejvýše nasazenou Pařízkovou (Liberec). V první sadě neměla na drobnou hráčku, hrající levou rukou, žádnou šanci. V dalších dvou již produkovala svůj aktuálně nejlepší možný stolní tenis, hra se vyrovnala, bylo více úderových výměn, ve většině z nich ale ukázala větší herní přehled Pařízková. Čtyřhru hrála Koberová se svou stálou partnerkou Ludmilou Halasovou (MS Brno). V těžké pětisetové bitvě byly vyřazeny dvojicí Švábová (Hostinné)-Kašubiaková (Nový Bor) po výsledku 2:3 (-10,11,7,-2,-6). Škoda první sady, v níž jihomoravský pár odvrátil ztrátu 5:9 a dva setboly (8:10), ale uspěchal následné dvě výměny. Třetí set byl vydařený, pak se ale stále častěji prosazovala úspěšnými zásahy Švábová, kterou Kašubiaková jen doplňovala snížením počtu nevynucených chyb na minimum. Šance na postup byla pro Koberovou i ve smíšené čtyřhře, v níž jí byl partnerem oddílový spoluhráč Radek Němeček. Proti dvojici Černý (Slaný)-Botková (Ml.Boleslav) prohráli první set přes masivní dotahování bodové ztráty 9:11, po změně stran naopak vysoko vedli (9:4), nadějný náskok ale promarnili, neproměnili ani setbol (10:9), což byl rozhodující moment tohoto zápasu. Ve třetím setu vedli znovu vysoko (10:4), tentokrát bez zaváhání v koncovce a nadějný byl i set čtvrtý až do stavu 7:6. Konečný výsledek byl 1:3 (-9-11,5,-8). Blízko dílčího úspěchu byl ve dvouhře Radek Němeček. V kvalifikaci měl proti Otáhalovi (Přerov) jen dobrý start (5:2 v prvním setu), postupně ale nabýval jasné převahy jeho technicky vyzrálejší soupeř, který zvládl vstupní zápas do soutěže ve třech setech 3:0 (8,5,3). Ve finále C, určeném pro neúspěšné kvalifikanty, hrál Němeček s dalším hráčem Přerova Hejdukem. Také on jako Otáhal hraje levou rukou, snaží se tvrdošíjně o útočné herní pojetí, což v závěru rozhodlo v jeho prospěch. Němeček vedl 2:0 na sety a měl dva mečboly (11:10 a 12:11), které soupeř i s jistou dávkou štěstí odvrátil. Po nevyužití možnosti ukončit zápas přišel očekávaný útlum, čtvrtý set byl jasně pro Hejduka a přišlo na řadu velké drama. Němeček v rozhodujícím dějství prohrával 2:5, po oddechovém času šel do vedení 6:5 a hru přerušil oddechový čas Hejduka. Následoval šťastný míč Němečka na zadní hranu stolu, vedení 7:5 a šance dovést zápas do úspěšného konce. Hejduk se ale nevzdal, vynutil si tlak, kterému soupeř podlehl. Ve snaze udržet si dvoubodové vedení jen míčky vracel zpět bez potřebného přítlaku a přesnosti. Rázem to bylo 7:10 a porážka 2:3 (8,7,-13,-4,-8). Hejduk pak vyhrál ještě třikrát a dostal se až do boje o prvenství ve finále C.