Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Vrcholný stolní tenis žen v herně MSK Břeclav

První finále 5:3 pro favorizovaný Hodonín

V pátek 11.května v podvečer byla herna stolního tenisu MSK Břeclav svědkem prvního finálového utkání mistrovsví ČR družstev žen 2018. Proti sobě se postavili dva tradiční rivalové, domácí celek MSK Gumotex Břeclav a v roli favorita hostující SKST Mart Hodonín Stavoimpex. Utkání mělo všechno, co k němu patří – napětí, dramatické změny skóre a výkony na vysoké úrovni výkonnosti.

Hodonín se opíral o výkony své aktuální jedničky, kterou je Číňanka Guo Lin. Jen v prvním duelu s Karin Adámkovou potřebovala drobná Číňanka k výhře pět setů, s Vivien Ellö i s Danou Čechovou měla v některých setech vyrovnané koncovky, většinou z nich ale vycházela úspěšně a pomohla svému týmu třemi body. O další dva se postarala polská reprezentantka Natália Partyka, čtyřnásobná paralympijská vítězka. Do hry se dostala po nervózním začátku s Čechovou, když prohrávala 1:2 na sety, pak ale dokázala strhnout vítězství na svou stranu. Výhra jí zvedla sebevědomí, což se promítlo do jejího druhého bodu na úkor Karin Adámkové. Jen Kateřina Pěnkavová, která v týmu Hodonína zastoupila Renátu Štrbíkovou (nedoléčené zranění ruky), zůstala bez bodu. Na Ellö jednoduše nestačila, s Čechovou prohrála po těžkém pětisetovém boji a na její duel s Adámkovou, který by přišel na řadu za stavu 4:4, nedošlo.

V dresu MSK si plné absolutorium zasloužila Vivien Ellö. Svým spoluhráčkám přinesla do výsledku dvoubodový vklad. Znovu imponovala její taktická vyzrálost, překvapivé údery v těžkých herních výměnách, z nichž nad ostatní vynikaly ty, které byly odehrány v koncovce třetího setu s Guo Lin. Dana Čechová měla v rukou osud utkání v úvodní sérii dvouher. S Partykou měla v první sadě dva nevyužité setboly (10:8), ve druhé vysoko vedla (9:4 a 10:6), uhájila těsné vítězství (11:9) a v pokračování duelu nalomenou soupeřku deklasovala (11:4). Této výhody ale nedokázala využít, nechala soupeřku, aby se vzpamatovala, a důležitý bod byl připsaný na konto Hodonína. Ten se dostal až do vedení 4:1 a vítězství v prvním finále měl na dosah. Zaúřadovala ale svým druhým bodem Ellö, Čechová vydřela zápas s Pěnkavovou a Břeclav byla znovu v kontaktu (3:4). Na doraz šla se svým výkonem Čechová proti Číňance. Za stavu 1:1 na sety odvrátila čtyři setboly (7:10 a 10:11), ve čtvrtém dějství měla nadějný čtyřbodový náskok (7:3) a byla blízko k srovnání poměru setů. Guo ale v závěru byla lepší v úderových výměnách, za stavu 9:9 získala další dva body, zápas vyhrála 3:1 a uzavřela tak dramatický duel dvou nejlepších českých celků na 5:3 ve prospěch favorita, který to ale v Břeclavi  neměl vůbec lehké.

„Zlom nastal po porážce Dany s Partykou, tam by náš bod pomohl k ještě lepšímu výsledku. Skvělá byla Vivien, která získala se zřejmým nadhledem dva body. Karin začala s Číňankou výborně, pak šel její výkon trochu dolů, přestávala si věřit, bojovala ale jak obvykle ze všech sil,“ komentuje výkony hráček MSK v prvním finále jejich kouč Petr Nedoma.

 

1.finále: MSK Gumotex Břeclav-SKST Mart Hodonín Stavoimpex 3:5.

Adámková-Guo Lin 2:3 (9,-6,-8,5,-6), Ellö-Pěnkavová 3:0 (4,9,4), Čechová-Partyka 2:3 (-10,9,4,-7,-5), Ellö-Guo Lin 0:3 (-8,-6,-11), Adámková-Partyka 0:3 (-4,-11,-9), Čechová-Pěnkavová 3:2 (6,-6,-4,9,9), Ellö-Partyka 3:1 (9,-8,6,9), Čechová-Guo Lin 1:3 (-5,9,-11,-9).