Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Hodonín obhájil mistrovský titul

Druhé finále 5:1 pro Hodonín

Pokud po páteční nelítostné bitvě o každý dílčí bod v prvním finálovém utkání mistrovství ČR družstev žen ve stolním tenisu v Břeclavi někdo čekal, že se v sobotní odvetě v herně  SKST Mart Hodonín bude situace opakovat, rychle vystřízlivěl. I když proti sobě v úvodní sérii dvouher nastoupily stejné dvojice hráček, režie byla tentokrát jednoznačně na pálkách domácích a bez většího odporu to brzy bylo 3:0. Karin Adámková čelila v sezóně 2017-2018 neporažené Číňance Guo Lin. V prvním a ve čtvrtém setu byla bez šancí, ve druhém statečně dotahovala ze 3:9  až na 9:10 a ve třetím po odvrácení mečbolu (10:11) jeden set urvala pro sebe. Vivien Ellö tentokrát chyběl důraz v útoku proti Pěnkavové. Po vyhrané první sadě nechala soupeřku častěji dirigovat hru a ta mohla plně využít své úderové jistoty. Dana Čechová s polskou reprezentantkou Partykou dělala nadměrný počet nevynucených chyb, čehož šikovná hráčka, držící pálku v levé ruce, náležitě využila.

Po čtvrthodinové kulturní pauze pokračovalo druhé finálové utkání dvou velkých soupeřů dalšími zápasy. Čtvrtý bod domácích přidala Číňanka Guo třísetovou výhrou nad Ellö, což se od hvězdy finálové série dalo očekávat. Čestný bod MSK získala Čechová na úkor Pěnkavové, na níž byl znát respekt ze soupeřky. Čechové tak i průměrný výkon stačil k výhře 3:0. Přibrzdit rozjetý Hodonín se nepodařilo ani Adámkové v duelu s Partykou, i když všechny čtyři sety byly vyrovnané až do koncovky. Mezitím již skončil na vedlejším stolu další zápas dle rozpisu mezi Guo Lin a Čechovou, v němž Číňanka jistila výhru Hodonína, i kdyby Partyka klopýtla.

SKST Mart Hodonín Stavoimpex-MSK Gumotex Břeclav 5:1.

Pěnkavová-Ellö 3:1 (-6,8,5,7), Guo Lin-Adámková 3:1 (3,9,-11,3), Partyka-Čechová 3:0 (5,9,5), Guo Lin-Ellö 3:0 (6,7,7), Pěnkavová-Čechová 0:3 (-9,-11,-7), Partyka-Adámková 3:1 (-8,10,8,9) – dohráno, ale nezapočítáno do konečného výsledku: Guo Lin-Čechová 3:0 (9,5,10).

„Šanci na dobrý výsledek ve finále jsme měli v pátek v domácím utkání, v němž chybělo k úspěchu málo. Skvělý výkon Vivien Ellö ale nepodpořily bodově její spoluhráčky, a proto šel Hodonín do druhého finálového utkání se zřetelnou výhodou. Tu také potvrdil na vlastních stolech, kde hrál uvolněněji, sebevědoměji. I tak jsme prokázali, že jsme pro Hodonín jediným vážným soupeřem v ČR,“ hodnotí finálovou sérii i výsledek celé sezóny manažerka MSK Břeclav Linda Ivanová.