První turnajový triumf Filipa Tichého

Mladý stolní tenis MSK na regionálním turnaji v Kloboukách

Jako závěrečnou akci sezóny 2017-2018 uspořádal oddíl stolního tenisu Sokola Klobouky u Brna regionální turnaj mládeže. Této příležitosti využili hráči MSK ve velkém počtu, na turnaji se jich prezentovalo jedenáct. Největší radost sobě i trenérovi udělal jedenáctiletý Filip Tichý, který stejně jako jeho sestra Lucie a Lukáš Beneš dojíždějí k tréninkům do Břeclavi z Hrušek. Soutěže nejmladšího a mladšího žactva se hrály souběžně. Tichý získal v mladším žactvu prvenství, první ve své dosud krátké sportovní kariéře. Nejprve vyhrál svou kvalifikační skupinu před favorizovanou Karolínou Garčicovou (MSK), což ho ve II.stupni soutěže posunulo přímo do semifinále. V něm porazil 3:0 (8,7,9) Lukáše Beneše (MSK), který kvůli kvalitě konkurence dal jako nejmladší žák přednost startu ve vyšší věkové kategorii. Vrcholem dobrého výkonu Tichého byla jeho finálová výhra 3:1 (9,-10,8,12) nad vysoce favorizovaným Pilátem (Klobouky). Na stupních vítězů stanuli na bronzovém stupínku Beneš a Garčicová, která trochu překvapivě vyřadila ve čtvrtfinále další hráčku MSK Nikolu Janouškovou.

V kategorii nejmladšího žactva (ročníky 2007 a mladší) by jistě k favoritům patřil Lukáš Beneš. Z prezentovaných zástupců MSK Břeclav se do osmičky nejlepších dostala Veronika Izáková, útěchu vyhrála Lucie Tichá a bez dílčího vítězství nezůstali ani Sára Šmerdová, Markéta Šmerdová, Jakub Třetina a Michael Macho.

Pro starší žactvo a dorost byla vypsána společná soutěž. Vyhrál ji jasný favorit Jiří Šubík (2001, Klobouky) před Anetou Vodákovou (2000, Šitbořice). Z hráčů MSK obsadil čtvrté místo Radek Němeček (2003), do desítky nejlepších postoupili za základních skupin i Filip Tichý (2006) a Karolína Garčicová (2005), třetí v útěše skončil v konkurenci hráčů až o sedm let starších Lukáš Beneš (2007).