Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná

Dvě prvenství Jakuba Krále, vítězná i Daniela Klepáčová

Mladí stolní tenisté MSK Břeclav absolvovali o víkendu 19. a 20.června dva regionální turnaje. V sobotu soutěžily v Hodoníně kategorie nejmladšího žactva, mladšího žactva a společně staršího žactva + dorostu, v neděli v Břeclavi přišly ke slovu jen dvě nejmladší věkové kategorie. Na obou turnajích bylo zřetelně vidět mládí MSK.

V Hodoníně, kde se hrálo švýcarským vylučovacím systémem na čtyři kola, dospěli k vítězství po čtyřech výhrách nejmladší žák Jakub Král (ročník 2010) a starší žákyně Daniela Klepáčová (2007). Oba dokázali odrazit po jednom pokusu soupeřů ve vyrovnaných pětisetových duelech, další tři zápasy vyhráli s nadhledem. Na druhou cenu v kategorii dívek, vyjmutou z celkové bilance, dosáhla nejmladší žákyně MSK Jana Struhárová (2011), jednu výhru v této kategorii zaznamenal Martin Procházka (2010). Ve vyrovnané soutěži mladšího žactva měly poloviční úspěšnost, tedy dvě výhry a dvě prohry Nikol Jungová (2008) a Karolína Sofie Daňková (2009). Mezi staršími žáky a dorostem získal jednu výhru Martin Buriánek (2008), který ukázal technickou zralost, ale zatím nedostatečně prezentovanou takticky.

V Břeclavi přidal Jakub Král ke svým úspěchům další prvenství, i když startoval ve vyšší věkové kategorii mladšího žactva. Ve finále porazil Nikol Jungovou 4:0 (5,2,6,8), která předtím své zápasy s nadhledem vyhrála. Třetí místo v této kategorii je prvním úspěchem Karolíny Sofie Daňkové, hodným k zaznamenání. Soutěž nejmladšího žactva se stala kořistí Martina Ratajského (KST Olomouc), který ve finále zdolal 3:0 (9,0,4) Adama Štěpánka (KST LVA). V boji o třetí místo porazila Eliška Kopřivová  (KST LVA) 3:1 (4,-10,7,10) Janu Struhárovou (MSK). Starší žákyně MSK Daniela Klepáčová také v herně nechyběla, úspěšně fungovala jako asistentka hlavního rozhodčího.