Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Konec února plný stolně-tenisových akcí

Medaile Adámkové a Čechové z M-ČR

Celá řada sportovních akcí čekala stolní tenisty MSK Břeclav v závěru února. Nejvýznamnější z nich bylo mistrovství ČR mužů a žen jednotlivců v Plzni. Zde se podle očekávání probojovaly až do závěrečných kol hráčky extraligového celku žen MSK Gumotex Břeclav ZFP Group. Karin Adámková sahala dokonce po mistrovském titulu, když ve finále dvouhry žen vedla nad favorizovanou Hanou Matelovou (německý Etival) 3:2 na sety a chyběly jí dva míčky k prvenství. Poslední dvě sady prohrála nejtěsnějším poměrem, celkově 3:4 (9,-2,-7,8,8,-10,-9) a skončila na stříbrném stupínku, což i tak bylo výborné umístění. Předtím v semifinále došlo k souboji dvou opor MSK, Adámková v něm porazila Danu Čechovou 4:1 (9,11,7,-8,7). Třetí medaile pro Břeclav má zlatou kvalitu, získala ji Dana Čechová ve smíšené čtyřhře, v níž jí byl partnerem David Reitšpies (Hilpoltstein). Nejvíce práce měli ve čtvrtfinále s dvojicí R.Skála (Havlíčkův Brod)-Záděrová (Hodonín), kterou zdolali až po pětisetovém boji (11:9 v páté sadě). V semifinále Davida se Štefcovou (Havířov) a ve finále J.Martinka (Cselle) se Z.Blaškovou (Dobré) přehráli s nadhledem s výsledky 3:0. Zlato, stříbro a bronz z domácího šampionátu dospělých jsou další výraznou vizitkou výkonnosti stolních tenistek MSK Břeclav.

Na území Jihomoravského kraje měla své tři akce nastupující generace. V Hustopečích bojovalo o krajské body nejmladší žactvo (ročníky 2009 a mladší). Z hráčů MSK obsadil Jakub Král druhé místo ve třetí divizi a na příštím turnaji bude hrát v divizi druhé, usilující o 9.-16.místo. Jakub Třetina postoupil do semifinále čtvrté divize a i to znamená postup, v tomto případě do třetí divize. Dílčí výsledky v Hustopečích zaznamenaly Jana Struhárová a Karolína Sofie Daňková.

Ve Strážnici proběhl krajský přebor staršího žactva jednotlivců. Tři medaile zde získala Lucie Masopustová – prvenství ve čtyřhře dívek společně s Novohoradskou (Blansko), bronz ve dvouhře za Novohradskou a Látalovou (Hodonín) a ve smíšené čtyřhře s Drápalem (Vyškov). Na medaili bronzové kvality dosáhly i další dvě hráčky MSK Břeclav Daniela Klepáčová s Karolínou Garčicovou ve čtyřhře dívek. Ve dvouhře zůstaly obě v kvalifikačních skupinách na třetích místech těsně za postupem, stejně jako Lukáš Beneš mezi staršími žáky. Do šestnáctky nejlepších postoupil ze druhého místa za favoritem přeboru a pozdějším vítězem Orlem (Strážnice) Ondřej Klenovec. Pak ještě v osmifinále vyřadil ve třech setech Haluzu (MS Brno), ve čtvrtfinále ale byl Luska (Vyškov) nad jeho síly.

V Hodoníně se uskutečnil žebříčkový turnaj nejlepších hráčů kraje kategorie dorostu. I zde byla přítomnost mladých stolních tenistů MSK viditelná. Lucie Masopustová obsadila mezi jedenácti hráčkami pěkné čtvrté místo, Daniela Klepáčová, která se do hry dostala z pozice první náhradnice, vyhrála třikrát a skončila na skvělém sedmém místě. Obdobně zabojoval náhradník Radek Němeček, který mezi dvanácti dorostenci obsadil desátou příčku, když mu o vlásek unikl postup do finálové šestice. S Pokorným, který v semifinále obsadil s jedinou výhrou nad Němečkem poslední šesté místo, vedl hráč MSK 2:1 na sety a 9:3, zbytečně ale znervózněl, set prohrál, a to se přeneslo i do páté sady a následně do bojů o konečné 7.-12.místo.