Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Stolní tenistky zakončily extraligu dvěma výhrami

Čechová i Adámková bodovaly naplno

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav ZFP Group ukončily základní část nejvyšší domácí soutěže, extraligy, dvěma shodnými výhrami 6:3. Jejich soupeřkami byly ženy dvou ostravských celků. KST Ostrava patří do dolní části tabulky, CDU Sport ST Ostrava je jedním z vážných uchazečů o mistrovské medaile 2020. Výhry jsou cennější o to, že celek MSK nehrál v nejsilnějším složení, ze základního kádru chyběla Maďarka Leonie Hartbrich, kterou nemohla výkonnostně nahradit Tereza Pytlíková, hráčka Vlašimi, která má v Břeclavi povolený střídavý start.

Páteční utkání s KST Ostrava předcházely drobné zdravotní problémy obou opor, Dany Čechové a Karin Adámkové. Přesto se obě proti snaživým mladým hráčkám Ostravy dokázaly zkoncentrovat k výkonům, které nedovolily soupeřkám získat ani set. Adámková porazila postupně Slovenku Emu Labošovou, Janu Vašendovou a Barboru Březinovou, Čechová po dvou výhrách ke třetí dvouhře nenastoupila ze zdravotních důvodů, mezitím zabodovala i Pytlíková a bylo jasné, že tři body zůstanou doma.

MSK Gumotex Břeclav ZFP Group-KST Ostrava 6:3.

Adámková-Labošová 3:0 (9,2,7), Čechová-Březinová 3:0 (9,3,6), Pytlíková-Vašendová 0:3 (-12,-9,-8), Čechová-Labošová 3:0 (6,10,8), Adámková-Vašendová 3:0 (4,9,8), Pytlíková-Březinová 3:0 (15,8,5), Čechová-Vašendová 0:3 w.o., Adámková-Březinová  3:0 ( 8,7,4).

Utkání s výrazně těžším soupeřem, jakým je celek Marie Hrachové CDU Sport ST Ostrava, přineslo mnohem urputnější boj o dílčí body. Již v úvodu musela Čechová odvracet hrozbu porážky s někdejší hráčkou MSK Kristýnou Mikulcovou. Prohrávala 0:2 na sety, ve čtvrté sadě stahovala ztrátu 5:8, aby v rozhodujícím pátém dějství dominovala, což potvrzuje výsledek setu 11:3. Po jednom setu ztratila Čechová s Barborou Kapounovou i Simonou Šlehobrovou, vždy ale dokázala včas odpor soupeřek zastavit a v závěru bylo jasno, kdo je na stole pánem. Adámková zkopírovala páteční výkon a vyhrála třikrát 3:0. S Mikulcovou poslední a se Šlehobrovou druhý set zvládla až ve vyrovnané setbolové koncovce díky chytré a odvážné hře, Kapounovou si k tělu vůbec nepřipustila. Tři body získala Ostrava na úkor Pytlíkové, která měla ve své hře dobré momenty, s Kapounovou odehrála pětisetový boj a po setu získala na Šlehobrovou i Mikulcovou. V rozhodujících chvílích se ale ukázala herní převaha jejích vyzrálejších soupeřek. „Měla jsem po oba dny problémy se zažíváním, a proto se mi nehrálo nejlépe. O to více těší dvě výhry našeho družstva na závěr základní části extraligy,“ řekla nejúspěšnější hráčka víkendu Karin Adámková, která ze šesti dvouher neztratila ani set. „Potvrdilo se, že naše dvojice reprezentantek Čechová-Adámková je tak silná, že dokáže sama rozhodnout o zisku šesti bodů, potřebných k vítězství v utkání,“ dodal kouč MSK Petr Nedoma.

MSK Gumotex Břeclav ZFP Group-CDU Sport ST Ostrava 6:3.

Čechová-Mikulcová 3:2 (-4,-8,6,9,3), Adámková-Šlehobrová 3:0 (6,12,5), Pytlíková-Kapounová 2:3 (-4,-6,6,5,-5), Adámková-Mikulcová 3:0 (8,7,11), Čechová-Kapounová 3:1 (5,-9,4,4), Pytlíková-Šlehobrová 1:3 (3,-7,-4,-8), Adámková-Kapounová 3:0 (5,8,5), Pytlíková-Mikulcová 1:3 (10,-6,-6,-5), Čechová-Šlehobrová 3:1 (7,-10,8,5).

Další výsledky: Hodonín A- Hradec Králové 6:1 a Dobré 6:1, Hodonín B-Dobré 1:6 a Hradec Králové 2:6, Havířov-KST Ostrava 6:3 a CDU Ostrava 3:6, Moravský Krumlov-Řeznovice 6:4 (předehráno 12.1.).

Tabulka: 1.MSK Gumotex Břeclav ZFP Group – 47 bodů (16 utkání), 2.SKST Stavoimpex Hodonín A – 46 (16), 3.SK Dobré – 39 (16), 4.CDU Sport ST Ostrava – 35 (17), 5.TT Moravský Krumlov – 34 (16), 6.SKST Baník Havířov – 33 (16), 7.SVS Hradec Králové – 28 (16), 8.Ostrava KST – 24 (17), 9.SKST Stavoimpex Hodonín B – 22 (16), 10.MK Řeznovice – 16 (16).

Obě utkání závěrečného dvoukola ženy MSK předehrály, s Hodonínem A prohrály 3:6, Hodonín B porazily 6:0. Po odehrání všech utkání základní části extraligy tak zůstanou v tabulce druhé o jeden bod za Hodonínem A. Oba tyto celky tak v nadstavbovém play off o mistra ČR 2020 budou předsazeny přímo do semifinále, družstva ze 3.-6.příčky extraligové tabulky budou muset projít čtvrtfinálovými boji na dvě vítězná utkání.