Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Po těžkém boji – pátý titul mistryň ČR pro MSK Břeclav. Na úspěchu se podílely všechny tři hráčky.

Až třetí finálové utkání mistrovství ČR stolních tenistek přineslo rozhodnutí. Ženy MSK Gumotex Břeclav ZFP Group nejprve doma porazily SKST Hodonín rozhodným způsobem 5:2, pak v odvetě v Hodoníně po nadějném nástupu (3:1) ztroskotaly nečekaně na pálce obranářky Markéty Ševčíkové (3:5). Třetí utkání se hrálo v neděli  6.června v Břeclavi a bylo napínavé od prvního do posledního míče. V dresu Hodonína se blýskla Polka Natália Partyka, která dokázala porazit kompletní trio MSK, to bylo ale ze strany Hodonína všechno. Výborně hrající Ukrajinka Solomiya Brateyko, úspěšná v prvních dvou vzájemných duelech, tentokrát inkasovala tři prohry 2:3, v nichž měla kopec smůly v koncovkách. Kouzla zbavená Ševčíková tentokrát byla zcela bez šance, a to v konečném výsledku znamenalo výhru 5:3 pro domácí celek, který tak v nepřetržité sérii šestnácti medailových pozic na M-ČR dosáhl na své jubilejní páté zlato. Na úspěchu se podílely hráčky Karin Adámková, Dana Čechová a Aneta Širučková, vedené dvojicí koučů Vítem Ratajským a Romanem Čechem.

Vše začalo dramatem Širučkové s Brateyko. Domácí hráčka prohrávala 1:2 na sety a v dalších dvou odvracela celkem tři mečboly, aby ten svůj první hned proměnila. Tři setboly měla v setu čtvrtém (10:8 a 12:11, odvrátila mečbol 10:11), v pátém dějství vedla Brateyko 10:8, Širůčková ale třemi body v řadě získala úvodní, veledůležitý bod. Mezitím na druhém stolu rozprášila obranu Ševčíkové důrazným útokem Adámková. Jen trochu polevila ve druhém setu při vedení 10:4, když hrála příliš často bekhendem a dovolila soupeřce dotáhnout až na 10:8. Po oddechovém času Adámková set ukončila a v tom třetím to již opět bylo „na jednu branku.“ Vedení 2:0 na zápasy bylo nadějné, do pátého, vítězného bodu ale bylo ještě hodně daleko.  Čechová s Partykou vyhrála první set, pak ale nabyla zřetelnou převahu jistější Polka. Zápas Adámkové s Brateyko, to bylo další obrovské drama. Hráčka MSK v prvním setu neudržela vedení 9:2 (!), udělala ze setu drama s nepříznivým koncem 14:16. Druhý set uzavřela Adámková za stavu 9:9 dvěma dobrými míči a v setu dalším vedla 10:0 (!!), než Ukrajinka uhrála čestný bod. To hráčku Hodonína nezlomilo, odvrátila ve čtvrté sadě mečbol (9:10) a vynutila si pokračování boje o bod ze čtvrtého duelu. V rozhodujícím dějství měla Adámková od začátku mírné vedení a za stavu 10:8 proměnila svůj třetí mečbol. Následně Širučková neměla valnou šanci proti Partyce a Čechová po excelentním útočném výkonu  nedala  Ševčíkové nejmenší šanci, o čemž svědčí výsledky všech tří setů shodně 11:6. Za stavu 4:2 pro MSK na sebe narazily obě dosud neporažené hráčky. Partyka vedla 2:1 na sety a 8:3 a vše se zdálo být jasné, Adámková se ale vypnula k heroickému výkonu, dovedla sadu do setbolové koncovky a třetí setbol využila ke srovnání na 2:2. V pátém dějství ale soustavnému tlaku výborné Polky neodolala. Břeclav měla ještě dvě šance k zisku rozhodujícího pátého bodu. Tu první rozehrála Čechová proti Brateyko dvěma vydařenými koncovkami 11:9, další set patřil naopak stejným rozdílem její soupeřce. Když to ve čtvrtém setu bylo 8:1 pro Čechovou, mohlo se chystat šampaňské k oslavě titulu. Set ale skončil neskutečnou sérií míčů Brateyko 8:11 a domácím příznivcům, začala tuhnout v žilách krev. Zkušená dlouholetá reprezentantka ČR ale ukázala velkou morální sílu, od stavu 5:5 bodovala nezadržitelně šestkrát po sobě a šampaňské mohlo být přece jen otevřeno. Situaci kontrolovala Širučková, která na druhém stolu vyhrála s velkým nadhledem první set se Ševčíkovou a ve druhém vedla 8:2, když bylo utkání ukončeno.

„Bylo to velké drama až do samotného závěru, rozhodovalo často pár míčů, štěstí tentokrát přálo více Břeclavi. Jsem hrdý na výkon svých hráček. Paradoxně Solomyia zahrála ze všech tří finálových utkání nejlépe, ale zůstala bez bodu. Markétě pro její obranu menší hala moc nevyhovovala, Natálka byla skvělá. Gratuluji Břeclavi k zisku mistrovského titulu,“ řekl po utkání trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

„Jsem rád, že se nám po osmi letech podařilo opět dosáhnout na mistrovský pohár. Všechny tři naše hráčky podaly výkony na hranici svých možností, šly cílevědomě za vítězstvím, bylo to dílo vyrovnaného hráčského kolektivu.,“ nedal příliš najevo svou velkou radost, skrytou v hloubi duše, manažer oddílu Vít Ratajský, který se podílel na aktivním vedení hráček při rozhodujícím utkání sezóny.

MSK Gumotex Břeclav ZFP Group-SKST Stavoimpex Hodonín 5:3.

Širučková-Brateyko 3:2 (8,-7,-6,11,10), Adámková-M.Ševčíková 3:0 (4,8,5), Čechová-Partyka 1:3 (8,-4,-4.-5), Adámková-Brateyko 3:2 (-14,9,1,-11,9), Širučková-Partyka 0:3 (-5,-3.-8), Čechová-M.Ševčíková 3:0 (6,6,6), Adámková-Partyka 2:3 (-3,5,-7,12,-5), Čechová-Brateyko 3:2 (9,9,-9,-8,5) – rozehráno Širučková-M.Ševčíková (8,8:2).