Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Podíl Daniely Klepáčové na důležitých výhrách. Druhá liga žen pro béčko MSK potvrzena.

Až závěrečná dvě kola 2.ligy,třetí nejvyšší české soutěže stolních tenistek,  přinesla rozuzlení na konečném obsazení 8.místa, znamenajícího nutnost hrát o setrvání v soutěži v kvalifikaci s vítězi příslušných divizí žen. Hráčky MSK Břeclav B dosáhly dvou rozhodných vítězství a bez ohledu na další výsledky si zajistily sedmou příčku, která dává jistotu, že se mladé hráčky klubu mohou dále zdokonalovat ve kvalitní soutěži. O tom, jak se ve středu tabulky bojovalo na doraz, napovídá výsek z konečné tabulky. 4.Moravský Krumlov C – 36 bodů, 5.KST Hluk – 36, 6.TTC MS Brno B – 35, 7.MSK Břeclav B – 35, 8.TTC Ústí nad Orlicí B – 34. Jistými sestupujícími již byly SK Kolšov (25) a STP Mikulov (23).

V předposledním kole 2.ligy hostily ženy MSK B silný celek Moravské Slávie Brno B. Odchovankyně oddílu Daniela Klepáčová dostala důvěru do úvodní čtyřhry, v níž společně s Nelou Hanákovou získaly po pětisetovém boji důležitý vstupní bod. To hráčský kolektiv uklidnilo a následně bylo utkání dovedeno do vítězného konce s výsledkem 7.3.

Překonat bylo třeba ještě druhý celek aktuální tabulky KST A.Eberle Blansko. I v tomto utkání byl přínos Klepáčové viditelný. Hned v úvodu získala důležitý bod výhrou 3:2 nad Mazalovou a jen málo chybělo k tomu, aby získala i skalp páté nejlepší hráčky soutěže Ševčíkové. Vyhrála první dva sety

a po srovnání na 2:2 vedla v koncovce páté sady před závěrem 9:8. Zkušená soupeřka musela vytáhnout své nejlepší trumfy, aby koncovku zlomila ve svůj prospěch. Hodně zlobila z celku Blanska Trávníčková (čtyřka v úspěšnosti 2.ligy), která silně potrápila i Nelu Hanákovou, která ze 32 dvouher ztratila v soutěži jen jedinou, se Strakovou z Děhylova. Konečná vysoká výhra 8:2 nad Blanskem tak hovoří za všechny komentáře.

Skupinka mladých hráček MSK se viditelně výkonnostně zlepšuje. V divizi žen obsadilo céčko MSK druhé místo za Vyškovem. Několik utkání odehrála i Daniela Klepáčová, většinou se ale o dobré výsledky postaraly Jana Struhárová, Linda Ratajská, Nicol Jungová a Karolína Daňková. V záloze je talentovaná Madlen Zídková a v tréninku je ještě několik dalších hráček, které se do tajů hry s malým míčkem postupně zasvěcují.

Oddíl stolního tenisu MSK Břeclav tak kromě stability v extralize a nyní i ve 2.lize má nadějné zázemí mladých hráček, které skýtá optimismus do budoucna.