Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Šest mečbolů Čechové – tři body Partyky

Finálová série srovnána, rozhodne třetí utkání

Ve druhém finálovém utkání mistrovství ČR družstev žen vyhrály stolní tenistky SKST Mart Hodonín v Břeclavi 5:2, srovnaly stav finálové série na 1:1, a tak o mistru ČR pro rok 2019 rozhodne až třetí utkání, hrané na hodonínské půdě.

Výsledek 5:2 ukazuje na dominanci úřadujícího mistra, ale vše mohlo být docela jinak. V důležitém čtvrtém zápasu totiž měla domácí hráčka Dana Čechová na dlouholetou reprezentantku ČR Ivetu Vacenovskou v pátém setu šest mečbolů (10:8, 11:10, 12:11, 13:12 a 15:14), jeden mečbol odvrátila (13:14), druhý již ne a prohrála velké drama 15:17. Napravit to mohla ještě v sedmém zápasu proti Polce Natálii Partyce, ta ale stejně jako v prvním finále v Hodoníně nezaváhala ani jednou a ziskem tří bodů byla strůjcem vítězství svého celku. Na vedlejším stolu měla výborně rozehraný zápas s Vacenovskou druhá z opor MSK Gumotex Břeclav Karin Adámková, která po dvou vyrovnaných setech (13, -12) vedla ve třetím dějství 9:0 a kráčela cílevědomě za vítězstvím. Za stavu 4:4 by proti sobě nastoupily dvě hráčky, které již dvakrát inkasovaly. Na straně domácích Maďarka Vivien Ellö, za Hodonín Kateřina Pěnkavová. Škoda, že k tomuto duelu již nedošlo, drama mohlo být ještě vystupňovanější, ať by již byl konečný výsledek jakýkoliv. Došlo i dalším zajímavostem v průběhu utkání. Ellö s Partykou měla po prvním vyhraném setu ve druhé sadě setbol (10:9), ve třetí otočila z 3:7 na 8:7. Čechová se stejnou soupeřkou v prvním setu z hrozivých 4:10 dokázala dojít sérií sedmi úspěšných míčů k setbolu (11:10), závěr setu se jí ale nevydařil, a to se promítlo do pokračování hry. „Hodonín s pozměněnou sestavou a s naplno hrající Vacenovskou byl hodně silný, ale přesto jsme od úspěchu nebyli daleko. Klíčový byl duel Dany s Ivetou, v němž jsme měli k dispozici celou sérii mečbolů,“ posteskl si po utkání kouč MSK Petr Nedoma. „Stále se mi nedaří uspět s Partykou, naše vzájemné zápasy jsou hodně podobné, vyrovnané, ale kousek navrch zatím měla vždy Polka,“ komentovala své výsledky a podíl Partyky na výhře Hodonína Karin Adámková, hráčka, jejíž body vždy mají co říci do konečného výsledku jednotlivých utkání Břeclavi.

2.finále M-ČR: MSK Gumotex Břeclav-SKST Mart Hodonín 2:5.

Ellö-Vacenovská 0:3 (-6,-1,-9), Čechová-Pěnkavová 3:1 (8,-7,3,7), Adámková-Partyka 1:3 (6,-8,-9,-9), Čechová-Vacenovská 2:3 (-8,6,8,-5,-15), Ellö-Partyka 1:3 (8,-10,-9,-2), Adámková-Pěnkavová 3:0 (9,7,5), Čechová-Partyka 0:3 (-11,-7,-7), Adámková-Vacenovská (13,-12, 9:0 – nedohráno).