Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav již třikrát vítězně

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav již třikrát vítězně, Ostrava i Havířov odjely s přídělem

Ve třetím a čtvrtém kole extraligy měly stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav výhodu domácího prostředí proti severomoravským celkům CDU Sport ST Ostrava a SKST Baník Havířov. Po úvodní výhře 6:1 na Nuslích dosáhly dalších dvou rozhodných vítězství, Ostravu porazily 6:1 a Havířov 6:0. Bez ztráty bodu jsou ještě favorit extraligy SKST Mart Hodonín Stavoimpex (představil se dvakrát), který svá utkání aktuálního dvoukola V Hluku a v Řeznovicích odložil, a také MK Řeznovice TT Armex Moravský Krumlov, který zatím nastoupil do extraligy 17-18 jen jednou.

Od utkání MSK – Ostrava se čekal vyrovnanější boj, hostům zahrála ale nad průměr jen Hana Kubátová-Bartošová. Nejprve v dobrém zápasu podlehla 1:3 nové akvizici MSK Daně Čechové a pak až nečekaně snadno vyprovodila od stolu Vivien Ellö, když uplatnila svou vysokou herní jistotu, zejména z bekhendové strany. Kouč Petr Nedoma měl k dispozici kompletní čtveřici hráček a nechal je zahrát všechny. Čechovou po první sérii vystřídala Aneta Kučerová, od začátku byla v základní sestavě Karin Adámková. Obě si udržely čisté konto.

MSK Gumotex Břeclav-CDU Sport ST Ostrava 6:1. Čechová-Kubátová 3:1 (6,-13,9,7), Ellö-A.Daňová 3:0 (3,1,4), Adámková-Rusnáková 3:0 (5,9,3), Ellö-Kubátová 1:3 (-3,-6,12,-7), Kučerová-Rusnáková 3:0 (10,6,10), Adámková-A.Daňová 3:0 (4,3,6), Ellö-Rusnáková 3:0 (6,2,5).

Havířov si moc nadějí na úspěch v Břeclavi dělat nemohl a nakonec si odvezl porážku v absolutní výši 0:6. Relativně nejblíže úspěchu hostí byla Gabriela Štěpánová v zápasu s Karin Adámkovou. Lépe zvládla koncovky prvního a čtvrtého setu, v dalších třech byla Adámková po dobrých nástupech zcela suverénní. Dana Čechová promarnila se Slovenkou Natálií Grigelovou pět setbolů v první sadě (10:5), těsný byl i set druhý, teprve pak se favoritka zřetelně prosadila. Vivien Ellö si se Štěpánovou doslova pohrávala, vyhrála všechny tři sety vysokým rozdílem bodů. Pak ji střídala Čechová. Adámková nedokázala v prvním setu odvracet velmi dobře takticky zvládnutý útok talentované Kristýny Štefcové, pak ale rozehrála škálu svých úderů a přiměla soupeřku chybovat. Oba své zápasy vyhrála 3:0 Aneta Kučerová. S Grigelovou to měla set od setu těžší, odpor Štefcové zlomila po zdařilé koncovce první sady.

MSK Gumotex Břeclav-SKST Baník Havířov 6:0. Ellö-Štěpánová 3:0 (2,3,6), Adámková-Štefcová 3:1 (-5,4,8,9), Kučerová-Grigelová 3:0 (6,9,11), Adámková-Štěpánová 3:2 (-7,3,2,-9,4), Čechová-Grigelová 3:1 (-10,9,4,5), Kučerová-Štefcová 3:0 (9,3,5), Adámková-Grigelová (9 – ukončen jen první set, když domácí hráčky dosáhly vítězného šestého bodu).

Další utkání: Moravský Krumlov-Kyjov 6:3 (Černjavskaja, Mikulcová a Kapounová 2 – Brateyko 3), Hradec Králové-Dobré 4:6 (Mynářová a Stachova 2 – Z.Blašková 3), Nusle-Ostrava 0:6 (Kubátová, Tomanová a Ságlová 2), Hluk-Kyjov 2:6 (Pytlíková 2 – Brateyko 3), Nusle-Havířov 1:6 (Radnicová – Štefcová 3, Grigelová 2).

Tabulka: 1.Sokol Kyjov – 10 bodů (4 utkání), 2.MSK Gumotex Břeclav – 9 (3), 3.SKST Baník Havířov – 7 (3), 4.SKST Mart Hodonín Stavoimpex – 6 (2), 5.SK Dobré – 5 (3), 6.CDU Sport ST Ostrava – 4 (2), 7.MK Řeznovice TT Armex Moravský Krumlov .- 3 (1), 8.SVS Hradec Králové – 3 (3), 9.Sokol Nusle Praha – 3 (3), 10.KST Hluk – 2 (2).