Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Tomáš Bruckner suverénním vítězem krajské bodovačky

Tomáš Bruckner suverénním vítězem krajské bodovačky, hráče MSK bylo v Brně vidět

Druhý krajský bodovací turnaj mladých stolních tenistů spojených kategorií staršího žactva a dorostu v sezóně 2017-2018 se konal 28.září v Brně v hale Moravské Slávie. Stal se galapředstavením nejlepšího dorostence MSK Břeclav Tomáše Brucknera (bude v této věkové kategorii ještě následující dvě sezóny). Nejprve vyhrál v první divizi bez porážky svou skupinu, když porazil Lorence (Hodonín) 3:0, P.Jurase (Bzenec) 3:2 a Brhela (Hodonín) 3:1, a pak ještě přidal výhry nad Beránkem (MS Brno) 3:1 a v boji o konečné první místo P.Svobodou (Hodonín) 3:0. Celkově odvedl technicky i takticky vyzrálou hru, kterou eliminoval odpor soupeřů, zejména ve vypjatých koncovkách setů.

Díky svému vysokému postavení na celostátním žebříčku dorostenek na základě dobrých výsledků z úvodního BTM ČR v Praze se do první osmičky dostala i Klára Koberová. Soupeři byli nad její síly (byla jedinou dívkou v první divizi), podle očekávání skončila až osmá, ale určitě jí konfrontace s vyspělými hráči pomohla k dalšímu výkonnostnímu růstu. Ve druhé osmičce bojoval Marek Maněk a moc se mu tentokrát nedařilo. Svůj pohybový hendikep nedokázal nahradit účinnou hrou rotovaných úderů a účelnější taktikou, což zůstává jeho základním úkolem v dalším hráčském vývoji. Z pěti zápasů vyhrál jen 3:1 s Halasovou (MS Brno), v dalších střetnutích byli jeho soupeři v útoku důraznější a přesnější. Čtvrtý z hráčů MSK Radek Němeček startoval ve čtvrté divizi. Začal skvěle, první dva zápasy s Hermanem (MS Brno) a Lehockým (Řeznovice) vyhrál hladce 3:0. Ve finále skupiny začal výborně s Líbánkem (Vyškov), vedl v první sadě 10:6 a měl ještě několik dalších setbolů. Žádný neproměnil a set prohrál 15:17, což silně ovlivnilo jeho sebevědomí. Zápas prohrál 0:3 a obdobně se mu vedlo i v bojích o konečné umístění na 25.-29.místě.Také s Lustigem (Řeznovice) měl v prvním setu setboly (10:8 a 11:10), znovu koncovku pokazil a nevyužil ani nadějného vedení 7:3 ve třetí sadě. Na závěr prohrál po vyrovnaných setech 1:3 s mladším bratrem kadetského reprezentanta ČR Markem Skálou (MS Brno). Turnaje se zúčastnilo 76 hráčů, což podtrhuje konečné dobré výsledky reprezentantů MSK Břeclav, kteří se všichni umístili v první polovině startovního pole.

Sezóna stolních tenistů je v plném proudu. Kromě mistrovských soutěží družstev na všech výkonnostních úrovních od celostátní až po okresní bude mít mládež Jihomoravského kraje další dostaveníčko 7. a 8.října ve Strážnici. V sobotu se zde bude hrát krajský BTM nejmladšího a mladšího žactva, v neděli je vystřídá starší žactvo a dorost. Členové základny mládeže nebudou samozřejmě chybět..