Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Zájem o stolní tenis roste

Zájem o stolní tenis roste 94 účastníků krajského bodovacího turnaje v Hodoníně

Druhý krajský bodovací turnaj mladých stolních tenistů spojených kategorií nejmladšího a mladšího žactva se konal v neděli 24.září v Hodoníně. Na startu se sešlo 94 hráčů, kteří byli rozděleni do šesti výkonnostních divizí. Bylo mezi nimi i devět zástupců základny mládeže MSK Břeclav.

Ondřej Klenovec a Nikola Janoušková hráli ve druhé osmičlenné divizi, v konečném hodnocení jim patří čtrnácté a patnácté místo. Klenovec se díval i trochu výše, Janoušková splnila očekávání.

Dobře si ve čtvrté divizi vedla Karolína Garčicová. V minulé sezóně neměla dostatek startů, a to ji posunulo do nižší výkonnostní úrovně. Prokazuje, že patří výše, což dokladuje její třetí místo v divizi, celkově sedmadvacáté. Od postupového 25.místa ji při bodové rovnosti tří hráčů dělilo horší skóre ze vzájemných zápasů.

Lukáš Beneš (ročník 2007) statečně bojoval v páté divizi mezi hráči až o dva roky starší. Uspokojil, z pěti zápasů jeden vyhrál, v několika dalších ukázal zřetelné výkonností zlepšení.

Další hráči MSK startovali v nejpočetněji obsazené šesté divizi (54 hráčů). Z kvalifikačních skupin postoupily Lucie Tichá a Veronika Izáková, v play off o 41.místo již na své soupeře nestačily. V play off hráčů, kteří skončili v kvalifikačních skupinách na třetím nebo čtvrtém místě, šlo o 73.místo na turnaji. Blízko k němu měl Filip Tichý, který v kvalifikaci prohrál dvakrát 2:3 a postup mu těsně unikl. Svou výkonnost potvrdil postupem do semifinále vyřazovacího pavouka, zápas o postup do finále ale nezvládl po taktické stránce. Daniela Klepáčová a Daniel Šperlink získávali na krajském bodovacím turnaji první zkušenosti, žádný větší výsledek se od nich neočekával.

Seriál krajských BTM pokračuje ve čtvrtek 28.září v Brně. Ke slovu přijdou hráči spojených kategorií staršího žactva a dorostu. Zde má základna mládeže MSK Břeclav výraznější ambice. K favoritům soutěže patří Tomáš Bruckner, trvale kvalitních výsledků dosahují i Marek Manek, Klára Koberová a Radek Němeček.