Úspěchy mladých stolních tenistů MSK Břeclav na okresních přeborech

Tři zlaté medaile pro Kláru Koberovou

Série okresních přeborů stolních tenistů jednotlivců odstartovaly v neděli 9.prosince v Mikulově kategorie dorostu a mladšího žactva. Mezi nejúspěšnějšími účastníky obou soutěží byli mladí sportovci MSK Břeclav.

Pozici jasné favoritky potvrdila dorostenka Klára Koberová, která vyhrála všechny tři soutěže, v nichž startovala. Ve finále dvouhry dívek proti ní stála další hráčka MSK Nikola Janoušková, společně vyhrály čtyřhru dorostenek a také finále smíšené čtyřhry bylo záležitostí dvojic MSK. Prvenství patřilo dvojici Koberová-Němeček, druhé místo obsadili Janoušková s Klenovcem. Ve dvouhře dorostenců skončil Radek Němeček v semifinále na pálce pozdějšího vítěze Jiřího Šubíka (Klobouky), Ondřej Klenovec prohrál o kolo dříve s Čížkem (Mikulov). Ve čtyřhře prohráli Němeček s Klenovcem v semifinále s párem Borovička, Čížek (Mikulov) 2:3.

Po soutěžích dorostu přišlo ke slovu mladší žactvo regionu Břeclav. Zde reprezentanti MSK Břeclav nedosáhli až na prvenství, figurovali však v závěrečných kolech ve všech vypsaných soutěžích. Daniela Klepáčová a Veronika Izáková obsadily dělené třetí místo ve dvouhře, když Klepáčová podlehla 2:3 Bedřichové (Klobouky) a Izáková 1:3 Hutákové (Klobouky). Společně pak postoupily až do finále čtyřhry mladších žákyň. Lucie Tichá obsadila v základní skupině druhé místo (Klepáčová a Izáková své skupiny vyhrály), měla méně příznivé vylosování a ve čtvrtfinále prohrála s pozdější vítězkou Hutákovou. Čtyřhru hrála s Bobkovou (Klobouky) a spolu se dostaly na bronzový stupínek vítězů. Zřetelně vidět bylo i mladší žáky MSK Lukáše Beneše a Filipa Tichého. Beneš v nejhezčím zápase přeboru plném pohledných úderových výměn podlehl v semifinále 2:3 Kalousovi (Mikulov), když v závěru bylo zřejmé, že ho náročný způsob vedení sportovního boje hodně vyčerpal. Také Tichý byl blízko k postupu do finále, s Pilátem (Klobouky) vedl 2:1 na sety, nakonec i on jako Beneš skončil s porážkou 2:3. Ve čtyřhře byli oba hráči MSK třetí, smíšená čtyřhra nebyla pro mladší žactvo vypsána.

Miniseriál okresních přeborů jednotlivců bude pokračovat v sobotu 15.12. v Lanžhotu soutěžemi  dospělých stolních tenistů regionu, v neděli se pak v Kloboukách sejde nejmladší a starší žactvo.