Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav podesáté vyhrály Český pohár

Skvělý závěr roku 2018

Každý kalendářní rok nekončí tak skvělou bilancí, jakou se mohou letos pochlubit stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav. Po senzační výhře v Hodoníně (6:4) se dostaly do čela extraligové tabulky před favorita nejvyšší domácí soutěže, úspěšně prošly kvalifikačními boji mezinárodní superligy a postoupily mezi šest nejlepších celků přímo do semifinále. V novém roce budou bojovat o prvenství v prestižní středoevropské soutěži, nyní již vyřazovacím systémem. Zlatou tečku za těmito skvělými výsledky udělaly hráčky MSK v neděli 9. prosince na finálovém turnaji Českého poháru v Havlíčkově Brodu. Zní to až neskutečně, ale v semifinále vyřadily nebezpečnou Ostravu po výsledku 5:0 a ani dílčí bod nepustily následně ve finále hráčkám SK Dobré.

Utkání s Ostravou bylo zpočátku vyrovnané, konkrétně v prvních dvou zápasech. Dana Čechová po prvním prohraném setu s Tamarou Tomanovou zvládla koncovku setu druhého a pak již o její převaze nebylo pochyb. Vivien Ellö to s jedničkou Ostravy Hanou Kubátovou měla těžší. Po třech setech vedla její soupeřka 2:1, pak ale vyprodukovala Ellö svou typickou jistou, takticky dobře vedenou hru

a získala pro svůj tým druhý bod. Pak již to šlo jak po drátku. Karin Adámková nedala žádnou šanci Simoně Šlehobrové, Čechová také neztratila ani set s Kubátovou, i když ve druhém a třetím došla do úspěšného cíle až v setbolové koncovce. Účet uzavřela svým druhým třísetovým vítězstvím Adámková na úkor Tomanové a v rozehraném, po dosažení vítězného pátého bodu ukončeném šestém zápasu vyhrála Ellö první set se Šlehobrovou.

Semifinále: CDU Sport Stolní tenis Ostrava-MSK Gumotex Břeclav 0:5.

Tomanová-Čechová 1:3 (9,-10,-5,-6), Kubátová-Ellö 2:3 (-8,8,7,-5,-8), Šlehobrová-Adámková 0:3

(-6,-7,-6), Kubátová-Čechová 0:3 (-5,-10,-12), Tomanová-Adámková 0:3 (-7,-8,-6), Šlehobrová-Ellö

(-8, nedohráno).

Ve druhém semifinále vyřadilo Dobré Moravský Krumlov po výsledku 5:2 a zkoušelo své štěstí ve finále proti favorizované Břeclavi. Toto utkání ale mělo ještě jasnější průběh. Dobré získalo díky své jedničce Zdeně Blaškové dvakrát po setu, další tři zápasy skončily výhrou žen MSK 3:0.

Finále: SK Dobré-MSK Gumotex Břeclav 0:5.

D.Rozínková-Čechová 0:3 (-6,-9,-5), Z.Blašková-Ellö 1:3 (-2,-9,9,-7), Kučerová-Adámková 0:3

(-7,-8,-10), Z.Blašková-Čechová 1:3 (5,-10,-5,-8), D.Rozínková-Adámková 0:3 (-5,-7,-6).

Bronzový stupínek na Českém poháru obsadila Ostrava, která v boji o třetí příčku zdolala Moravský Krumlov 5:3.

„Závěr první poloviny sezóny 2018-2019 nás zastihl ve velmi dobré formě. Na Český pohár se vždy těšíme a umíme se na finálové boje dobře připravit. Za všechny komentáře hovoří, že to je již naše desáté prvenství ve druhé nejvyšší domácí soutěži. S Ostravou se bojovalo jen v prvních dvou dvouhrách. Když Vivien dodržovala striktně účinnou taktiku, dovedla zápas s Kubátovou do úspěšného konce. Dana se s Tomanovou pomaleji rozehrávala, zvrat nastal po jejím pečlivějším zahrávání prvních topspinů. Karin po úspěchu v dresu ČR proti Španělsku, spojenou s postupem na ME družstev, získala na sebevědomí. Všechny své zápasy vyhrála bez ztráty setu. Z celku Dobrého byla nejnebezpečnější Zdena Blašková, ale těžila spíše z chyb našich hráček. Po zpřesnění hry i ona se musela sklonit před momentální velmi dobrou formou stolních tenistek Břeclavi,“ komentuje průběh finálového turnaje Českého poháru kouč MSK Petr Nedoma.