Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

Vicemistr pokořil mistra na jeho stolech

Stolní tenistky MSK Břeclav do čela extraligové tabulky

Již sobotní utkání prvního odvetného kola extraligy stolních tenistek naznačilo, že jsou ženy MSK Gumotex Břeclav v dobré sportovní formě. S béčkem Hodonína neztratily ani bod a jen něco málo přes hodinu jim stačilo k hladkému vítězství 6:0.

To hlavní ale bylo na pořadu v neděli 2.prosince, když zkřížily v Hodoníně pálky obhájkyně mistrovského titulu, dosud zcela suverénně kralující extralize hráčky SKST Hodonín A Stavoimpex a jejich tradiční soupeřky z Břeclavi, finalistky minulého ročníku nejvyšší domácí soutěže, které byly před odvetami jen jeden bod za Hodonínem A. Ženy Hodonína v čele s Ivetou Vacenovskou a Polkou Natálií Partykou byly favoritem, a ani Ukrajinka Solomia Bratejko není za stoly žádným učedníkem. Stalo se ale něco nečekaného, nebo spíše méně pravděpodobného. Ženy MSK si z horké hodonínské půdy odvezly cenné vítězství 6:4.

Nebylo to vítězství snadné, ale pracně vybojované, v němž všechny tři hráčky MSK – Vivien Ellö, Dana Čechová a Karin Adámková – ukázaly hodně bojovnosti, touhy po úspěchu i sportovního mistrovství. Utkání začalo dvěma výhrami hostujícího celku. Čechová zlomila odpor Bratejko až v pátém setu, Ellö pečlivě dodržovanou taktikou zvládla nebezpečnou levičku Partyky dokonce ve třech setech. Adámková s jedničkou Hodonína Vacenovskou sehrála dobrou partii, v důležitých momentech ale byl znát její respekt ze soupeřky, která obvykle i v těžkých situacích dokáže skvěle zareagovat. Ve druhé sérii dvouher bodovaly hráčky MSK opačně. Čechová svedla vyrovnaný boj s Partykou ve druhé a třetí sadě, obě však ztratila v setbolové koncovce. Ellö neměla šanci proti důrazu Vacenovské a Adámková se po prohraném druhém setu striktně držela naordinované taktiky a herní jistota Ukrajinky ztratila své kouzlo. Bylo srovnáno na 3:3 a začínalo se znovu.  Adámková odvedla s Partykou rovnocenný boj v úvodním a třetím setu, v tom posledním měla i dva setboly (10:8), v koncovkách ale byla nápaditější Polka, která tak poslala poprvé (a naposledy) svůj celek do vedení. Zřejmým vrcholem utkání byl souboj dvou členek užšího reprezentačního celku ČR Čechové a Vacenovské. Série tvrdých úderových výměn byly lahůdkou pro přihlížející diváky i stolně-tenisové odborníky. Čechová vedla 2:0 na sety a 5:2, když si Vacenovská vzala oddechový čas. Po něm otočila průběh klíčového zápasu, srovnala na 2:2 a sama začala pátý set vedením 3:0. V tom okamžiku si vzala oddechový čas hráčka MSK, bleskově otočila na 7:4 a nenechala si již vedení vzít. Na druhém stolu dohrávala Ellö pětisetové drama s Bratejko. Maličká Ukrajinka úspěšně tvrdě útočila a dělala techničtější soupeřce starosti. Ellö vedla ve druhé sadě 9:7 a ve třetí dokonce 9:5 a mohla být bez problémů. Obě koncovky ale nedotáhla do úspěšného konce, až po zpřesnění hry, větší aktivitě a taktičtějšímu vedení sportovního boje ovládla poslední dvě dějství. Ve čtvrtém setu proměnila až čtvrtý setbol (10:6), v pátém definitivně zlomila odpor trojky Hodonína a poslala Břeclav do vedení 5:4. Závěrečná čtyřhra měla Hodonínu zachránit remízu, nebo mohla přinést MSK vítězství. První dva sety byly v režii Hodonína, třetí vyzněl jasně pro Břeclav. Vše rozhodly dvě neskutečné úderové výměny za stavu 7:5 pro Hodonín v setu čtvrtém. Míček šel prudce několikrát přes síť, až výměny zakončil smrtící forhend Čechové. Euforie na pálkách hráček hostujícího celku přidala další čtyři body, set skončil 11:7 a vše pokračovalo v závěrečné sadě, v níž Čechová s Adámkovou elitní hodonínskou dvojici doslova deklasovaly.

SKST Mart Hodonín B-MSK Gumotex Břeclav 0:6.

K.Ševčíková-Čechová 0:3 (-5,-6,-9), Ilčíková-Ellö 1:3 (-6,4,-7,-4), Kmeťová-Adámková 1:3 (-6,4,-7,-4), Ilčíková-Čechová 0:3 (-7,-10,-6), K.Ševčíková-Adámková 0:3 (-6,-7,-3), Kmeťová-Ellö 1:3 (-8,8,-3,-5), Ilčíková-Adámková (-4, – nedohráno).

SKST Mart Hodonín A Stavoimpex-MSK Gumotex Břeclav 4:6.

Bratejko-Čechová 2:3 (-7,11,4,-6,-3), Partyka-Ellö 0:3 (-8,-9,-9), Vacenovská-Adámková 3:0 (9,6,7), Partyka-Čechová 3:0 (5,12,11), Bratejko-Adámková 1:3 (-6,5,-6,-7), Vacenovská-Ellö 3:0 (5,7,5), Partyka-Adámková 3:0 (9,2,11), Vacenovská-Čechová 2:3 (-10,-9,8,9,-6), Bratejko-Ellö 2:3

(-8,11,9,-9,-6), Vacenovská,Partyka-Čechová,Adámková 2:3 (7,9,-9,-7,-2).

Další výsledky:  Dobré-Hradec Králové 6:2, Ostrava-Vlašim 6:1 a Moravský Krumlov 6:4, Havířov-Moravský Krumlov 4:6 a Vlašim 6:1, Hodonín A-Hluk 6:1, Hodonín B-Hluk 4:6.

Tabulka: 1.MSK Gumotex Břeclav – 30 bodů, 2.SKST Mart Hodonín A-Stavoimpex – 29, 3.CDU Sport ST Ostrava – 28, 4.SK Dobré – 24, 5.MK Řeznovice TT DOKTORKLADIVO.CZ Moravský Krumlov – 23, 6.SKST Baník Havířov – 22, 7.KST Hluk JP Boka Trade – 18, 8.SVS Hradec Králové – 17, 9.SKST Mart Hodonín B – 13, 10.SKST Vlašim – 12.

Většina družstev má odehrálo 11 utkání, jen Dobré a Hradec Králové mají o jedno utkání méně.

Extraliga žen bude pokračovat dalšími dvěma koly 11. a 12.ledna 2019. ženy MSK budou hostit Havířov a Ostravu.