Tovární kolonie 1268/47, 691 41 Břeclav – Poštorná
+420 602 451 577

Stolní tenistky MSK vyhrály druhé kolo Českého poháru. Dvakrát suverénně 6:1.

V herně MSK Břeclav se hrála jedna ze dvou semifinálových skupin druhého kola Českého poháru stolních tenistek. Ženy MSK Břeclav v ní hostily béčko vedoucího celku extraligy Havlíčkova Brodu a tým Marie Hrachové z Ostravy. Obě utkání zvládly bezchybně, o čemž svědčí shodné výsledky 6:1.

Havlíčkův Brod B měl oporu v Tereze Pytlíkové , která ve čtyřech setech porazil Moniku Vybíralovou a ve svém druhém zápasů vyhrála úvodní dvě sady s Kristýnou Štefcovou. Ta se ale dokázala vzchopit a zápas otočila na konečných 3:2 ve svůj prospěch. A protože přes Kláru Peštálovou a dceru trenéra Vožického Elišku získávaly hráčky MSK body bez ztráty setu, dospělo utkání k jednoznačné výhře domácího celku.

Těžším úkolem bylo zdolat tým MH stolní tenis Ostrava. Ten dokázal také porazit béčko Havl.Brodu (6:2), což naznačilo možnost vyrovnaného boje o prvenství ve skupině. Zejména z pálky Jany Vašendové, aktuálně čtvrté nejlepší hráčky extraligy, hrozilo vážné nebezpečí. Vždyť nejlepší z hráček MSK v tomto utkání Nikoleta Puchovanová (chyběla jednička celku Chen Ying-Chen) je na žebříčku úspěšnosti o dvacet míst níže. Správně volenou taktikou ale dokázaly nejdříve Puchovanová ve třech setech a pak i Monika Vybíralová po heroickém výkonu v poměru setů 3:1 Vašendovou porazit, a tím bylo o výsledku rozhodnuto. Na kontě zbytečných ztrát byla prohra Kristýny Štefcové s účinně se bránící Lucií Juchelkovou. Při jiném průběhu utkání by to byla ztráta citelná, v aktuální situaci ale znamenala jen čestný bod ostravského celku. Trojka celku Marie Hrachové Kateřina Ďuláková neuhrála v tomto utkání ani set.

Ve druhé skupině druhého kola Českého poháru zvítězilo áčko Havlíčkova Brodu, když v rozhodujícím utkání o postup porazilo SK Dobré 6:3. Oba vítězové tak postoupili do čtyřčlenného finále Českého poháru, které se bude hrát v neděli 17.prosince na zatím neurčeném místě. Přímo do finále byli nasazeny dva nejlepší celky M-ČR 2023 – SKST Plus Hodonín A a TT Moravský Krumlov.