Třída 1. máje 3543/5, 690 02 Břeclav
+420 602 451 577

V Břeclavi vítězili hráči Sokola Klobouky

Další přitažlivý regionální turnaj mladých stolních tenistů

Tři oddíly stolního tenisu regionu Břeclav jsou pravidelně pořadateli regionálních turnajů mládeže, které dávají příležitost k prvním startům i těm, kdo se s taji malého míčku teprve seznamují. Nejpilnější je v tomto směru MSK Břeclav, dalšími tradičními pořadateli jsou Sokol Klobouky a Orel Šitbořice. Na podzim uspořádala Břeclav dva turnaje, nyní, na samotný závěr sezóny 2018-2019, byla pořadatelem této přitažlivé sportovní akce potřetí.

Na startu se sešlo 28 hráčů ze sedmi oddílů, přičemž nadpoloviční většinu tvořili v herně MSK hosté. Hrálo se ve třech věkových kategoriích, nejprve ve skupinách, ve II.stupni soutěží vyřazovacím systémem. Palmu vítězství s poháry za prvenství si odnesli tři hráči Sokola Klobouky. V nejmladším žactvu Pavla Hutáková, v mladším žactvu Ondřej Pilát, ve spojené kategorii staršího žactva a dorostu Ondřej Huták. Po dvou omluvách na poslední chvíli byla nejstarší věková skupina jen čtyřčlenná. Huták bojoval úspěšně s trojící domácích hráčů systémem každý s každým. Za ním zůstali Ondřej Klenovec, Marek Maněk a Karolína Garčicová. Turnaj mladšího žactva absolvovalo dvanáct hráčů. Finálovým soupeřem Piláta byl Ondřej Šišma (Sokol Brumovice), poraženými semifinalisty Lukáš Beneš (MSK) a Jakub Kalous (STP Mikulov). Ve finálové šestici byli ještě Filip Tichý (MSK) a Marek Šišma (Brumovice). Z  těch, kdo se do finále neprobojovali, byl překvapivě nejlepší Tomáš Křeček (MSK). Až za ním zůstaly v těsném závěsu Ema Bedřichová (Klobouky), Daniela Klepáčová a Veronika Izáková (obě MSK). Nejpočetnější byla kategorie nejmladšího žactva (13 hráčů, ročníky 2008 a mladší). Finále bylo hodně dramatické, Hutáková se výborně bránila útočnějšímu Danielu Hanákovi (Sokol Morkůvky)a vyhrála nejtěsnějším rozdílem 12:10 v pátém setu. Na bronz dosáhli Martin Ratajský (KST Olomouc) a Karolína Bobková (Klobouky), o 5. a 6. místo se rozdělili domácí hráči Lucie Tichá a Jakub Král. Útěchu nejmladšího žactva vyhrál Šimon Kocman (Klobouky)před Jakubem Třetinou (MSK).

Turnaj měl velmi solidní sportovní úroveň, každý z hráčů obou mladších věkových kategorií si zahrál nejméně šest zápasů. Navíc tradičně měl turnaj bez prostojů rychlý spád, nikdo v herně MSK nevysedával v očekávání na svůj další zápas, jak tomu často bývá na jiných turnajích.